Dalmierze GLM 50-22, GLM 50-25 G, GLM 50-27 C – nowości od Boscha

Dalmierze GLM 50-22, GLM 50-25 G, GLM 50-27 C to stosunkowo nowe (ich wejście na rynek miało miejsce w 2021 roku) produkty od firmy Bosch. W tekście przyjrzymy się najważniejszym informacjom, jakie cechują wyżej wymienione produkty, a także sprawdzimy, jak kształtuje się cena oraz jakie są opinie na forum dotychczasowych użytkowników.

Zobacz: Bosch gbh 3-28 dfr – opinie, części, cena

Wszystkie trzy dalmierze charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a to za sprawą spełniania normy IP65 (oznacza to gwarancję ochrony przed dotknięciem jakichkolwiek części niezaizolowanych drutem, a także całkowitą ochronę pyłoszczelną, ponadto świadczy o ochronie przed strugą wody o natężeniu 12,5 l/min laną z wielu stron), dzięki której laserowe urządzenia są bardzo solidne i nadają się do działania w wymagających warunkach. Obudowa przetrzyma upadek z wysokości 1,5 m na twardy beton.

Każde z urządzeń posiada inteligentny interfejs. Dzięki temu narzędzie ma kolorowy wyświetlacz, wibracyjny silnik służący do sygnalizowania pomiarów oraz klawisz do programowania najczęściej wybieranych trybów pomiarowych. 

Wszystkie trzy dalmierze cechują się również znakomitą widocznością. W urządzeniach zastosowano zieloną plamkę, zamiast tradycyjnej czerwonej, która jest bardziej wyraźna. Dzięki temu modele GLM 50-22, GLM 50-25 G oraz GLM 50-27 nadają się szczególnie do pomiarów z wysokiej odległości lub w jasnych miejscach.

Dalmierze mają bardzo szeroki wachlarz trybów matematycznych, oprócz typowych funkcji takich, jak standardowy pomiar długości, stały pomiar długości, pomiar nawierzchni, kubatury czy wysokości budynku, urządzenia marki Bosch mają w sobie kilka innych funkcji: pomiar pośredni – do mierzenia wysokości częściowych (np. pomiar odległości, jaka występuje między oknami znajdującymi się pomiędzy 1, a 2 piętrem budynku), czy funkcja miarki, dzięki której będziemy w stanie wyznaczyć dowolną długość.  

Zobacz: Agregaty FOGO – opinie, testy, jakość, wydajność

Pochlebne opinie na temat produktów można spotkać na niejednym forum. Użytkownicy zwracają uwagę na wydajność urządzenia, łatwość w użyciu, precyzyjność pomiarów, dobry stosunek jakości do ceny.

Bardzo wiele opinii na temat produktów można znaleźć na forum Amazona. W znakomitej większości są one bardzo pochlebne. Warto też zauważyć, że w przypadku tej strony mamy do czynienia z klientem międzynarodowym. To znaczy, że na tamtejszym forum, w jednym miejscu, wypowiadają się użytkownicy z licznych państw świata, co dobrze obrazuje, że dalmierze Boscha są popularne w wielu miejscach na kuli ziemskiej, o czym świadczą pozytywne opinie użytkowników różnych narodowości.

Cena za dalmierze w Polsce oscyluje w granicach 550 – 650 złotych. Nie jest to zbyt wygórowana kwota, jak na tej klasy produkt. Pamiętajmy też, że Bosch to marka światowej klasy, funkcjonująca na rynku urządzeń robotniczych od 1886 roku. Produkty niemieckiego producenta od wielu lat słyną z solidności i niezawodności. 

Zobacz: Zagłębiarka Festool TS 60 K – parametry techniczne, opinie

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Szelki do podkaszarek – jakie wybrać?

Szelki do kosy spalinowej to gadżet, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pracy. Okazuje się, że ich obecność jest równie istotna, co...

Przydatne wskazówki odnośnie aranżacji i projektowania ogrodu

Aranżacja i projektowanie ogrodu to nie tylko sztuka, ale również wyraz osobistego stylu i relacji z naturą. Ogród, dobrze zaprojektowany, stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej,...

Jak kondensacyjne osuszacze powietrza od Emultimax pomagają w zapobieganiu pleśni i grzybom

Wilgotność to nieodłączny element naszego otoczenia, jednak nadmierna wilgoć wewnątrz pomieszczeń może prowadzić do poważnych problemów. Pleśń i grzyby, które rozwijają się w wilgotnych...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.