Jaka gwoździarka do deskowania? Nasze TOP4

Deskowanie dachu nie należy do najłatwiejszych czynności, z czego na pewno zdajesz sobie sprawę. Jedynym sposobem na ułatwienie sobie tego procesu, jest zakup dobrych narzędzi, przez które nie będziemy rzucać barwnymi epitetami pod nosem. Jaką gwoździarkę do deskowania i łat wybrać? W tym artykule stworzyłam zestawienie najlepiej sprawdzających się narzędzi.

Jaka gwoździarka do deskowania / łat? TOP4 

Rynek narzędzi jest tak bogaty, że nie dziwię Ci się, że nie wiesz, jaką gwoździarkę do łat lub deskowania wybrać. Wiadomo, że gwoździarka gwoździarce nierówna – są lepsze i gorsze opcje. Z tych pneumatycznych przeważnie korzystają specjaliści, którym inwestycja w profesjonalny i kosztowny sprzęt się zwróci. Jeśli potrzebujesz gwoździarki do deskowania na własny użytek i nie planujesz korzystać z niej często, to według mnie nie ma sensu kupować bardzo drogiej gwoździarki pneumatycznej. Jasne, jeśli masz wystarczająco dużo środków i możesz pozwolić sobie na profesjonalny sprzęt, to na pewno lepiej będzie Ci się z nim pracować, niż z tzw. tanim bublem. Nie twierdzę, że cena zawsze idzie za jakością – czasem coś, co kosztuje krocie, może być słabo wykonane. Jednak w przypadku narzędzi cena przeważnie świadczy o tym, jak będzie sprawować nam się dane urządzenie. 

Jaką gwoździarkę do deskowania wybrać? Oto 4 urządzenia, które są najczęściej polecane na forach – zarówno przez domowych majsterkowiczów, jak i przez profesjonalistów.

Gwoździarka pneumatyczna Makita AF506 – cena: około 320 zł.

Gwoździarka taśmowa 4PRO – cena: około 680 zł. 

Gwoździarka Meec Tool – cena: około 130 zł. 

Gwoździarka pneumatyczna Makita 15-35/0,6 mm – cena: około 585 zł.

Jaka gwoździarka pneumatyczna? Sprawdzamy forum

Jaka gwoździarka do łat/deskowania wypada na forach najlepiej? Jaką gwoździarkę pneumatyczną użytkownicy forów chwalą sobie najbardziej? Jedną z częściej wymienianych gwoździarek na forum jest ta z firmy Ottensen – model 4PROFN34100.

Źródło: kornikowo.pl

Jakie gwoździarka do łat/deskowania powinna mieć cechy?

  • lekkość i poręczność – trzymanie źle wyprofilowanego sprzętu jest bolesne i uciążliwe
  • regulacja wydmuchu powietrza, dzięki któremu można przy okazji oczyścić miejsce robocze z pyłu – w przypadku pneumatycznych 
  • możliwość ustawienia albo szybkiego, sekwencyjnego wbijania, albo pojedynczego
  • blokada przed pustym wystrzałem
  • regulacja głębokości wbijania
  • pojemność magazynka – im większa, tym wygodniej się pracuje
  • ciśnienie robocze – dobre gwoździarki mają je między 4 a 8 bar
  • antypoślizgowa rączka
  • blokada przed pustym strzałem

Wszystkie wymienione przeze mnie gwoździarki w zestawieniu TOP 4 charakteryzują się wyżej wymienionymi właściwościami. Ceny najlepiej ocenianych gwoździarek nie są niskie, jednak naprawdę wiele osób je poleca. Możliwe, że tańsze opcje spełnią Twoje oczekiwania, jednak w tym zestawieniu wrzucone zostały tylko te sprzęty, które mają sporo opinii i dobre oceny. Mniej kosztowne gwoździarki albo nie mają recenzji w ogóle, albo mają je bardzo słabe, dlatego nie mogły one trafić do zestawiania TOP 4. 

Już wiesz, jakie gwoździarki pneumatyczne na forach są najbardziej chwalone. Deskowanie i przybijanie łat są bardzo istotnymi czynnościami, które mogą zaważyć (przynajmniej deskowanie) na całej konstrukcji budynku. Źle zrobiony dach może przysporzyć naprawdę wielu problemów, których naprawa może nas kosztować o wiele więcej, niż gwoździarka z wyższej półki. Poza tym dobra gwoździarka wpływa na jakość pracy, a więc również na nas humor – słabe sprzęty naprawdę potrafią uprzykrzyć działanie. Jednak wiem jak jest – galopująca inflacja uniemożliwia nam przebieranie w ofertach, więc rozumiem, że wszyscy mamy ograniczone pole manewru. W zestawieniu są dwie względnie tanie opcje: Maac Tool i Makita, więc mam nadzieję, że moje TOP 4 na coś Ci się przydało i już wiesz, jaką gwoździarkę do łat czy deskowania kupisz. Daj znać w komentarzu, na jaką markę i model się zdecydowałeś!

Więcej wpisów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

BESSEY Ścisk śrubowy stolarski żeliwny głęboki...

BESSEY Ścisk śrubowy stolarski żeliwny głęboki TGNT 800/500 to narzędzie, które cieszy się dużą popularnością wśród profesjonalnych stolarzy i majsterkowiczów. Dlaczego? Przede wszystkim ze...

Bessey Ścisk Imadło kątowe samonastawne WS3...

Bessey Ścisk Imadło kątowe samonastawne WS3 to narzędzie, które z pewnością przyda się każdemu majsterkowiczowi, który ceni sobie precyzję i wygodę pracy. Jest to...

Bessey Docisk poziomy z podstawą poziomą...

Bessey Docisk poziomy z podstawą poziomą STC-IHH25 to narzędzie, które znalazło uznanie wśród wielu fachowców i majsterkowiczów. Jest to docisk poziomy, który umożliwia szybkie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.