Jaka gwoździarka do deskowania? Nasze TOP4

Deskowanie dachu nie należy do najłatwiejszych czynności, z czego na pewno zdajesz sobie sprawę. Jedynym sposobem na ułatwienie sobie tego procesu, jest zakup dobrych narzędzi, przez które nie będziemy rzucać barwnymi epitetami pod nosem. Jaką gwoździarkę do deskowania i łat wybrać? W tym artykule stworzyłam zestawienie najlepiej sprawdzających się narzędzi.

Jaka gwoździarka do deskowania / łat? TOP4 

Rynek narzędzi jest tak bogaty, że nie dziwię Ci się, że nie wiesz, jaką gwoździarkę do łat lub deskowania wybrać. Wiadomo, że gwoździarka gwoździarce nierówna – są lepsze i gorsze opcje. Z tych pneumatycznych przeważnie korzystają specjaliści, którym inwestycja w profesjonalny i kosztowny sprzęt się zwróci. Jeśli potrzebujesz gwoździarki do deskowania na własny użytek i nie planujesz korzystać z niej często, to według mnie nie ma sensu kupować bardzo drogiej gwoździarki pneumatycznej. Jasne, jeśli masz wystarczająco dużo środków i możesz pozwolić sobie na profesjonalny sprzęt, to na pewno lepiej będzie Ci się z nim pracować, niż z tzw. tanim bublem. Nie twierdzę, że cena zawsze idzie za jakością – czasem coś, co kosztuje krocie, może być słabo wykonane. Jednak w przypadku narzędzi cena przeważnie świadczy o tym, jak będzie sprawować nam się dane urządzenie. 

Jaką gwoździarkę do deskowania wybrać? Oto 4 urządzenia, które są najczęściej polecane na forach – zarówno przez domowych majsterkowiczów, jak i przez profesjonalistów.

Gwoździarka pneumatyczna Makita AF506 – cena: około 320 zł.

Gwoździarka taśmowa 4PRO – cena: około 680 zł. 

Gwoździarka Meec Tool – cena: około 130 zł. 

Gwoździarka pneumatyczna Makita 15-35/0,6 mm – cena: około 585 zł.

Jaka gwoździarka pneumatyczna? Sprawdzamy forum

Jaka gwoździarka do łat/deskowania wypada na forach najlepiej? Jaką gwoździarkę pneumatyczną użytkownicy forów chwalą sobie najbardziej? Jedną z częściej wymienianych gwoździarek na forum jest ta z firmy Ottensen – model 4PROFN34100.

Źródło: kornikowo.pl

Jakie gwoździarka do łat/deskowania powinna mieć cechy?

  • lekkość i poręczność – trzymanie źle wyprofilowanego sprzętu jest bolesne i uciążliwe
  • regulacja wydmuchu powietrza, dzięki któremu można przy okazji oczyścić miejsce robocze z pyłu – w przypadku pneumatycznych 
  • możliwość ustawienia albo szybkiego, sekwencyjnego wbijania, albo pojedynczego
  • blokada przed pustym wystrzałem
  • regulacja głębokości wbijania
  • pojemność magazynka – im większa, tym wygodniej się pracuje
  • ciśnienie robocze – dobre gwoździarki mają je między 4 a 8 bar
  • antypoślizgowa rączka
  • blokada przed pustym strzałem

Wszystkie wymienione przeze mnie gwoździarki w zestawieniu TOP 4 charakteryzują się wyżej wymienionymi właściwościami. Ceny najlepiej ocenianych gwoździarek nie są niskie, jednak naprawdę wiele osób je poleca. Możliwe, że tańsze opcje spełnią Twoje oczekiwania, jednak w tym zestawieniu wrzucone zostały tylko te sprzęty, które mają sporo opinii i dobre oceny. Mniej kosztowne gwoździarki albo nie mają recenzji w ogóle, albo mają je bardzo słabe, dlatego nie mogły one trafić do zestawiania TOP 4. 

Już wiesz, jakie gwoździarki pneumatyczne na forach są najbardziej chwalone. Deskowanie i przybijanie łat są bardzo istotnymi czynnościami, które mogą zaważyć (przynajmniej deskowanie) na całej konstrukcji budynku. Źle zrobiony dach może przysporzyć naprawdę wielu problemów, których naprawa może nas kosztować o wiele więcej, niż gwoździarka z wyższej półki. Poza tym dobra gwoździarka wpływa na jakość pracy, a więc również na nas humor – słabe sprzęty naprawdę potrafią uprzykrzyć działanie. Jednak wiem jak jest – galopująca inflacja uniemożliwia nam przebieranie w ofertach, więc rozumiem, że wszyscy mamy ograniczone pole manewru. W zestawieniu są dwie względnie tanie opcje: Maac Tool i Makita, więc mam nadzieję, że moje TOP 4 na coś Ci się przydało i już wiesz, jaką gwoździarkę do łat czy deskowania kupisz. Daj znać w komentarzu, na jaką markę i model się zdecydowałeś!

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Renomowany dealer Stihl

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy poszukujesz narzędzi dla prywatnego użytku, z pewnością interesują Cię niezawodne urządzenia. Dlatego warto postawić na sprawdzoną markę,...

Uszkodzenie pompy hydraulicznej, objawy, rozpoznanie, naprawa, konserwacja

Uszkodzenie pompy hydraulicznej w maszynach budowlanych zawsze stanowi duży problem. Jest to urządzenie, które pełni kluczową rolę w przetłaczaniu płynu hydraulicznego i generowaniu odpowiedniego...

Ile gazu zużywa kocioł kondensacyjny?

Często uważa się, że kocioł kondensacyjny to klucz do oszczędności na ogrzewaniu, jednak jego efektywność zależy od wielu czynników. W naszym artykule przyjrzymy się,...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.