Jaki uchwyt do migomatu wybrać?

Zastanawiasz się, jaki uchwyt spawalniczy powinieneś zakupić do swojego migomatu? Nie wiesz czym się kierować, a może szukasz produktu lepszego, niż używany dotychczas? Wybór każdego z podzespołów używanego urządzenia wpływa na jego pracę oraz Twój komfort podczas jej wykonywania. Warto zatem poświęcić chwilę i zorientować się w gąszczu parametrów.

Czy Twój migomat ma wbudowany zawór gazowy?

Wybór odpowiedniego uchwytu spawalniczego nieraz sprowadza się do konieczności. Przykładowo, jeśli korzystasz z półautomatu, który ma zintegrowany uchwyt i nie posiada wewnętrznego zaworu gazowego, wybierz uchwyt do migomatu, który ten zawór ma wbudowany w rękojeść  Bardzo ważne jest też przyłącze – czy jest to popularny typ EURO, czy Einhell, a może Bester? W przypadku braku kompatybilności nie będziesz w stanie podpiąć go do swojej spawarki.

Zwróć uwagę na obciążalność prądową

Dobierając właściwy uchwyt spawalniczy, zwróć uwagę na obciążalność prądową. Pod tą nazwą kryją się jednak dwa parametry. Pierwszy z nich to cykl pracy (czyli sprawność) spawarki, do jakiego jest dostosowany, oznaczany przez X: X35 to cykl 35%, a X60 – 60%. Drugi to sama obciążalność – np. część uchwytów z oferty https://weldsystem.pl/13-uchwyty-mig pracuje z maksymalnym prądem spawania o natężeniu rzędu 150 A, granica innych natomiast sięga nawet 320 A. Jeśli zamiast gazu osłonowego do chłodzenia używasz płynów, może ona wzrosnąć nawet do 500 A (w przypadku używania CO2; dla mieszanki gazów odpowiednio mniej).

Dodatkowe parametry też są istotne

Co jeszcze różni między sobą uchwyty do migomatu? Po pierwsze średnica drutu, jaki mogą przyjąć. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ typowe zakresy niemal się wykluczają: φ0.6÷1.0 mm lub φ0.8÷2.4 mm. Kolejną istotną kwestią jest długość uchwytu spawalniczego, od której zależeć będzie w dużej mierze Twoja mobilność podczas wykonywania pracy. Zwykle dostępne są warianty w zakresie 3÷5 m.

Posiadasz spawarkę MIG200M lub DIGIMIG 200 Pulse?

Specjalnie do tych dwóch modeli: Sherman MIG 200M lub DIGIMIG 200 Pulse z dedykowanym wtykiem 4-pin powstał uchwyt spawalniczy TW-15/3 M-15 SpoolGun, który wyróżnia się spośród innych modeli wbudowanym podajnikiem drutu – na szpulę średnicy 100 mm przeznaczono rękojeść tego uchwytu. Ponieważ nie przyjmuje drutu szerszego niż 1 mm, a jego obciążalność prądowa to tylko 150 A, stosuj go do spawania cienkich blach. Wynagrodzi Ci to jednak wygodą i szybkością podawania drutu w zakresie 1÷13 m/min.

Materiał sponsorowany.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Najdoskonalsze Sprzęty do Tapetowania: Twój Kompleksowy Poradnik

Tapetowanie to prawdziwa sztuka, która wymaga nie tylko anielskiej cierpliwości, ale także odpowiedniego zestawu narzędzi. Choć może się wydawać, że narzędzi do tapetowania jest...

Twój Przewodnik do Wyboru Idealnej Wkrętarki

Wybór idealnej wkrętarki może być wyzwaniem, zwłaszcza przy tak dużej liczbie dostępnych opcji. Nie martw się! Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jak dobrać wkrętarkę...

Niezawodne drabiny aluminiowe do domu i ogrodu

Drabiny aluminiowe to jedne z tych narzędzi, które znajdują zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym - od pomieszczeń mieszkalnych, przez warsztat, aż do ogrodu. Niezależnie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.