Rototilt – producent tiltrotatorów klasy światowej

Tiltrotator jest wysoce praktycznym osprzętem roboczym do maszyn budowlanych. W niniejszym artykule przyjrzymy się rozwiązaniom wdrażanym przez producenta Rototilt.

Rototilt – skandynawski producent tiltrotatorów, który podbija także rynek w Polsce

Współczesne maszyny budowlane korzystają z wielu zaawansowanych technologii, które wspomagają ich pracę. Bardziej niż kiedykolwiek wydajność sprzętów zależy od typów zastosowanych rozwiązań technicznych. Status przedsiębiorstwa liderującego w swojej branży uzyskało do tej pory wiele podmiotów zajmujących się przeróżnymi działalnościami. Przykładów może być całkiem sporo. Kosy spalinowe kojarzą się z Husqvarną, z kolei odzież robocza z marką CAT. W nieco mniejszej dziedzinie związanej z produkcją osprzętu do maszyn budowlanych takie miano posiada Rotorilt. To międzynarodowa firma ze Szwedzkim rodowodem, która przeprowadziła ekspansję na wiele rynków zagranicznych.

Efektem wzmożonych działań skandynawskiej ekipy było uzyskanie statusu jednego z liderów produkcji elementów dodatkowych do m.in. koparek. Oprócz tiltrotatorów, szybkozłączy, inteligentnych rozwiązań do sterowania, przedsiębiorstwo tworzy również narzędzia robocze RototiltGłównym celem firmy jest obecność własnych produktów w każdej koparce na świecie. Przyjrzymy się jednak, czym właściwie są tiltrotatory i jakie cechy posiadają te, które wytwarzane są przez potentata ze Szwecji. Podpowiadamy poniżej, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretny osprzęt.

Tiltrotator, czyli dedykowany sprzęt do maszyn budowlanych

Tiltrotatory to kluczowy element wyposażenia maszyn budowlanych, który znacząco zwiększa ich efektywność, szybkość wykonywania pracy i wszechstronność w działaniu. Technicznie stanowi element łączący ramię koparki z łyżką lub innym elementem sprzętu. Jest to głowica, która pozwala obracać i wychylać narzędzia robocze. Określana jest także elementem uchylno-obrotowym. Zaawansowany system sterowania pozwala operatorowi na obsługę maszyny za pośrednictwem wygodnych dżojstików.

Dzięki wykorzystaniu tiltrotatorów zwiększa się efektywność pracy koparki. Może ona – w ograniczonej liczbie ruchów – uzyskać ten sam efekt. W ostatnich latach tego rodzaju sprzęt do koparek zyskał na znaczeniu. Wszystko to dzięki wdrożeniu nowych technologii, dzięki którym głowica obrotowa jeszcze lepiej sprawdza się w działaniu. Producent Rototilt wykorzystuje całą gamę nowinek technicznych, które wpływają na wartość użytkową tiltrotatorów. Wśród takich rozwiązań można wyróżnić m.in. instalację mocnego siłownika z funkcją podtrzymywania obciążenia, zastosowaniem bardzo wydajnych przekładni czy wykorzystaniu gotowych (odlewanych) obudów wirnikowych.

Tiltrotatory – narzędzia robocze Rototilt z serii R

Dobry sprzęt do maszyn budowlanych to taki, który został wyprodukowany przez cenioną firmę – trzymającą się odpowiednich standardów, wykorzystującą nowoczesne techniki produkcji oraz docenianą przez użytkowników. Tiltrotatory Rototilt bezsprzecznie wpisują się w tę kategorię stanowiąc osprzęt, który rokrocznie zyskuje na popularności. Dzięki zastosowaniu tiltrotatorów, możliwe jest zredukowanie czasu potrzebnego na wykonanie odpowiednich prac ziemnych czy budowlanych. To także większa pewność w kontekście realizacji obowiązków na placu budowy.

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest seria R, w skład której wchodzi dziewięć typów tiltrotatorów. Różnią się one przede wszystkim przeznaczeniem. Im wyższa liczba porządkowa, tym do cięższego typu pojazdu dany osprzęt jest dedykowany. Mają one jednak wiele cech wspólnych. Posiadają m.in. wypełnioną olejem obudowę obrotnicy. Zastosowano w nich solidne tuleje, wałki i inne komponenty o wzmocnionej wytrzymałości. Każdy produkt posiada dwuletnią gwarancję na bezawaryjne działanie. To dlatego głowice wychylno-obrotowe są tak chętnie eksploatowane w całym zakresie tonażowym koparek.

Artykuł partnera.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny krok po kroku: przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

W dzisiejszym artykule omówimy temat kredytu hipotecznego krok po kroku. Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych, jakie podejmujemy w życiu. Dlatego warto...

Zasady pięknie urządzonego mieszkania według gwiazd: inspiracje, trendy i praktyczne porady

Wiele osób marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i przytulne. Gwiazdy często są inspiracją dla wielu osób,...

Jak zapewnić długowieczność maszyn przemysłowych? Sprawdź usługi Hydro-Dex

Dbanie o maszyny przemysłowe to klucz do ich długowieczności i wydajności. Odkryj, jak regeneracja maszyn przemysłowych w Hydro-Dex może zapewnić niezawodne działanie Twojego sprzętu! Znaczenie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.