Spawarki Sherman — opinie redakcji i z forum

Słysząc słowo „spawarka”, każdy fachowiec widzi zapewne zupełnie inne urządzenie. Dzieje się tak przez wzgląd na to, że aparat spawalniczy może przybierać naprawdę różne formy. Najlepszym na to przykładem jest ilość modeli spawarek, w ofercie firmy Sherman modeli spawarek. Opinie na ich temat krążą po internecie już od dawno, ponieważ jest to firma sprawdzona i przetestowana — zarówno przez laików jak i fachowców.

Chociaż wszystkie modele urządzeń spawalniczych funkcjonują na bardzo podobnej zasadzie (łączą metalowe elementy za pomocą spoiw granulowanych poprzez topienie i zespalanie) to dobór odpowiedniego do charakteru i intensywności pracy modelu nie zawsze jest prosty.

Zobacz: Spawarki Bester — opinie, testy, co mówią na forum?

W poniższym artykule opisaliśmy kilka propozycji z oferty Sherman. Zaznajomimy was ze specyfikacją następujących modeli:

  • spawarka inwertorowa Sherman MMA 200 (wraz z opiniami)
  • spawarka Sherman MIG 180fl (wraz z opiniami)
  • spawarka Sherman TIG 210 AC/DC (wraz z opiniami)
  • spawarka inwertorowa IGBT Sherman MMA160 speedy (wraz z opiniami)

Na koniec zajrzymy na fora monterskie oraz remontowe i sprawdzimy jakie opinie na ich temat mają użytkownicy z forum. Zapraszam was do lektury.

Spawarka Sherman — opinie 

Spawarka jest urządzeniem o charakterze wielofunkcyjnym. Nadaje się nie tylko do wykonywania napraw w domowym warsztacie, ale także doskonale sprawdzi się przy okazji pomniejszych napraw (np. ogrodzenia) lub przy okazji majsterkowania w aucie. Do użytku domowego poleca się najczęściej urządzenia uniwersalne, czyli takie mające w swoim zasobie jedną (lub wszystkie!) z poniższych funkcji:

  • spawanie metodą MIG/MAG z gazem i bez gazu
  • MMA z elektrodą 
  • TIG LIFT z elektrodą nietopliwą

W zdecydowanej większości prac domowych wystarczającym zasilaniem spawarki okazuje się być zasilanie z sieci 230 V oraz maksymalny prąd spawania 200 A.

Spawarka inwertorowa Sherman MMA 200 – opinie

Źródło: Ceneo

Spawarka inwertorowa to urządzenie, dzięki któremu możecie spawać przy pomocy metody MIG/MAG i MMA lub TIG. W odróżnieniu od spawarki transformatorowej daje możliwość łączenia kilku metod, a to zdecydowanie ułatwia pracę. 

Spawarka inwertorowa Sherman MMA 200 zbiera doskonałe opinie, między innymi dzięki temu. Sherman MMA 200 jest urządzeniem inwertorowym wykonanym w technologii MOSFET, czyli stworzonym z myślą o spawaniu ręcznym metodą elektrody otulonej (metoda MMA). Jest to metoda uważana w branży za najbardziej unwersalną metodę spawaniczą, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością. 

Zobacz: Czy można spawać zbrojenie? Przedłużanie prętów zbrojeniowych

Spawarka inwertorowa Sherman MMA 200 otrzymała pozytywne opinie nie tylko od domorosłych majsterkowiczów, ale również od fachowców. Według użytkowników jest to sprzęt lekki, ale doskonale spełniający swoje powinności — warto też dodać, że porównując cenę do jakości, jest to sprzęt najwyższej próby. 

Spawarka Sherman MIG 180FL – opinie 

Jak widać cena robi swoje i wiele od spawarki się nie wymaga.

Spawarka półautomatyczna Sherman MIG 180FL posiada opinie, podobnie jak model powyżej, w przeważającej większości pozytywne. Tak jak model zaprezentowany powyżej posiada możliwość spawania metodami MIG/MAG i MMA. Jest to zatem urządzenie bardzo uniwersalne, dające ogromną swobodę i komfort pracy. 

Spawarka Sherman MIG 180FL posiada opinie wyrażające zadowolenie z jakości jej pracy. Zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na świeżym powietrzu spawarka doskonale spełnia swoje funkcje. Jak każda spawarka półautomatyczna, ta również zapewnia komfort pracy dzięki  spawaniu pod osłoną gazową, która chroni materiał przed dostępem do powietrza i tworzy jak najlepsze warunki dla jarzenia się łuku.

Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC — opinie 

Spawarka TIG 210 AC/DC pulse również zalicza się do modelów inwertorowych. TIG 210 AC/DC według opinii na forum najlepiej sprawdza się przy spawaniu prądem stałym oraz przemiennym metodą TIG, oraz prądem stałym elektrodą otuloną (metoda MMA). 

Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC według opinii fachowców zapewnia użytkującym pełną regulację i sterowanie wszystkimi parametrami spawalniczymi charakterystyki łuku oraz pulsu. Jest to bardzo istotne przy pracach, które wymagają operowania na małej powierzchni lub wąskim odcinku spawalniczym.

Spawarka sherman TIG 210 AC/DC na wyposażeniu posiada również uchwyt do spawania metodą TIG chłodzony gazem oraz przewód masowy z zaciskiem kleszczowym. Ten element wyposażenia TIG 210 AC/DC w opiniach najczęściej doceniają użytkownicy ceniący sobie detaliczną robotę. 

Spawarka inwertorowa IGBT sherman MMA160 speedy — opinie

Spawarka inwertorowa IGBT MMA160 speedy to według opinii użytkowników mała, lekka i poręczna spawarka. Doceniana jest szczególnie za pracę z elektrodami rutylowymi i rutylowo-celulozowymi.  IGBT Sherman MMA160 speedy według opinii użytkowników radzi sobie dobrze z elektrodami o grubościach 2 i 3, niestety do spawania grubszych należałoby wybrać inną wersję sprzętu. 

Spawarka inwertorowa IGBT sherman MMA160 speedy została stworzona do spawania ręcznego prądem stałym metalowych elementów konstrukcyjnych elektrodami otulonymi (metoda MMA). Działa zatem na tej samej zasadzie co inne urządzenia inwertorowe, ale dzięki zastosowaniu w niej technologii IGBT jest to sprzęt o doskonałych podzespołach i długim okresie przydatności. 

Spawarka Magnum czy Sherman?

Na forach spawarkach bardzo często w wątkach polecających sprzęt spawalniczy wraz ze spawarkami Sherman pojawia się nazwa Magnum. Jest to dość częsty spór wśród użytkowników: spawarka Magnum czy Sherman?

Zdania są oczywiście podzielone, ale w wątkach polecających jedną lub drugą firmę, przewagę w ilości zadowolonych klientów wykazuje Sherman. Oczywiście to od was zależy czy zdecydujecie się na Magnum, czy Sherman, natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że Magnumy zdają się być bardzo awaryjne. Mając do wyboru kupno spawarki od Magnum czy Sherman, osobiście wybrałbym tę drugą. Modele spawarek Sherman mają lepsze opinie, są mniej awaryjne, a podzespoły są bardziej wytrzymałe niż w Magnumach. Decydując się na zakup spawarki od Magnum czy Sherman warto zastanowić się, czy nie warto zainwestować w coś, co posłuży nam jeszcze przez długi czas. Jeśli tak, to warto wybrać spawarki Sherman. Przekonacie się, że opinie nie kłamią.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Renomowany dealer Stihl

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy poszukujesz narzędzi dla prywatnego użytku, z pewnością interesują Cię niezawodne urządzenia. Dlatego warto postawić na sprawdzoną markę,...

Jak wybrać dobry agregat prądotwórczy do domu?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które pomaga, gdy zabraknie prądu. Przywraca zasilanie we wszystkich, niezbędnych sprzętach i w ten sposób chroni przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Czym...

Uszkodzenie pompy hydraulicznej, objawy, rozpoznanie, naprawa, konserwacja

Uszkodzenie pompy hydraulicznej w maszynach budowlanych zawsze stanowi duży problem. Jest to urządzenie, które pełni kluczową rolę w przetłaczaniu płynu hydraulicznego i generowaniu odpowiedniego...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.