Tokarka Tue 40 – opinie, cena, waga, sprzedam, wymiary

Tokarka jest niezbędnym narzędziem pracy każdej osoby, która zawodowo zajmuje się obróbką metali i nie tylko. Ciężko jest sobie wyobrazić profesjonalny zakład zajmujący się wytwarzaniem najróżniejszych elementów właśnie ze wspomnianego metalu czy też drewna. Dobra tokarka charakteryzuje się przede wszystkim solidnością, funkcjonalnością i odpowiednimi parametrami technicznymi. 

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się tokarka Tue 40. Jakie ma opinie na forum? Jaka jest jej cena i waga? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania, to dobrze trafiłeś! Co więcej, podamy także wymiary urządzenia. Zachęcamy do zapoznania się z następującą treścią artykułu. 

Tokarka Tue 40 – opinie

Minusy:

  • Słaby montaz obudowy
  • Zdarzały się krzywe sanie (według opinii z Ceneo)
  • Zębatki w przekładni nie są równe

Plusy:

  • Tania
  • Polski produkt

Jakie opinie wśród użytkowników ma tokarka Tue 40 i czego możemy się z nich dowiedzieć? Zanim przejdziemy do konkretów, chcemy zaznaczyć, że wszelkie wypowiedzi użytkowników forum są subiektywne. 

Jak to często w Internecie bywa – opinie o tokarce Tue 40 są skrajne. Nie brakuje zadowolonych nabywców, jak i tych rozczarowanych. Dużo też zależy, w jakim stanie kupimy wspomniane urządzenie. Niektóre wypowiedzi wskazują na dobrą funkcjonalność i trwałość, inne zaś skarżą się, że jest to zwykły chłam. Radzimy, żeby lepiej nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań.

Tokarka Tue 40 – cena, waga, wymiary 

Jak już zdążyliśmy wspomnieć na początku artykułu, parametry techniczne jak waga czy wymiary nie pozostają bez znaczenia przy wyborze tokarki. To dzięki nim będziemy wiedzieli, czy urządzenie, które chcemy kupić okaże się strzałem w dziesiątkę, czy po prostu tak zwanym bublem. Tokarki nie należą do najtańszych maszyn, nawet te używane. Dlatego też warto przemyśleć swój zakup, żeby zbyt szybko nie wyrzucić pieniędzy w przysłowiowe błoto. 

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy parametry techniczne odnośnie tokarki Tue 40, chociaż przyznajemy, że nie było to łatwe zadanie ze względu na trudność zdobycia informacji. Dla nas jednak rzadko kiedy nie ma rzeczy niemożliwych. 

Tokarka Tue 40 – parametry techniczne:

  • wymiary: szerokość – 280 cm, głębokość – 105 cm, wysokość; 140 cm 
  • waga: około 1,5 t 
  • kraj produkcji: Polska 

A jak kształtują się ceny dla tokarek Tue 40? Tak naprawdę nie ma możliwości kupienia nowego modelu, gdyż nie jest on już produkowany od wielu lat. Nie pozostaje nam nic innego, jak szukanie na różnych portalach używanych tokarek Tue 40. 

Oczywiście cena w takich przypadkach ustalana jest indywidualnie przez sprzedawcę. Zdecydowanym plusem takich sytuacji jest to, że możemy spróbować się targować i oszczędzić kilkaset, a może nawet kilka tysięcy złotych, co w czasach szalejącej i wszechobecnej drożyzny może okazać się dla nas bardzo korzystne. Zawsze warto zapytać sprzedawcę, czy nie zejdzie trochę z ceny. Bardzo możliwe jest, że sam będzie chciał się pozbyć zalegającego w garażu urządzenia i zarobić trochę pieniędzy, więc radzimy dobrze to przemyśleć. 

Jeśli jednak wciąż nie jesteście pewni, czy tokarka Tue 40 okaże się dla Was odpowiednia, warto zapytać eksperta w tej dziedzinie, który na pewno podpowie Wam, co powinniście zrobić. Jak to się mówi – kto pyta, nie błądzi i nie ma się czego wstydzić, jeśli nie ma się wystarczającej wiedzy na dany temat. Naszym zdaniem lepiej umówić się z kimś w ramach konsultacji niż wyrzucić ciężko zarobione pieniądze w błoto i wkurzać się na siebie. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie brakuje osób w postaci sprzedawców czy wspomnianych wcześniej ekspertów, którzy z chęcią dadzą nam wskazówki. 

Wybór odpowiedniej tokarki z pewnością nie powinien być przypadkowy i dokonywany pod wpływem impulsu. Cena również nie powinna być zbyt wysoka. Jesteśmy ciekawi, czy mieliście już jakąś styczność z modelem Tue 40, że tak bardzo cieszy się zainteresowaniem w ostatnim czasie? A może ktoś Wam go polecił? Cóż, tokarki polskiej produkcji w większości przypadków są zaliczane do solidnych, a przynajmniej tak są postrzegane przez wiele osób. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii i nie inaczej jest tym razem. 

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Oświetlenie zewnętrzne jako dopełnienie architektury domu

W dzisiejszych czasach oświetlenie zewnętrzne pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, wpływając na charakter całej posesji. Lampa elewacyjna stanowi kluczowy element w...

Jak zrobić własną biżuterię? Sprawdź nasz poradnik DIY!

Jak zrobić własną biżuterię? Tworzenie własnej biżuterii to nie tylko sposób na wyrażenie swojego stylu, ale także okazja do nauki nowych umiejętności i rozwijania...

Jak prawidłowo konserwować narzędzia ręczne

Właściwa konserwacja narzędzi ręcznych jest kluczowa dla ich długotrwałego użytkowania i utrzymania wysokiej jakości pracy. W tym przewodniku dowiesz się, jak prawidłowo konserwować narzędzia...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.