Akumulatorowa nitownica Bosch GRG 18V-16 C – co mówią opinie?

Nitownica to bardzo przydatne narzędzie używane zarówno przez profesjonalnych fachowców jak i domowych majsterkowiczów. Nitownica akumulatorowa Bosch GRG 18V-16C to nowość na rynku. Służy do tworzenia trwałych połączeń nitowych, które bardzo dobrze sprawdzają się przy łączeniu elementów blaszanych. W wielu przypadkach zastępując spawanie. Stosowanie jej w budownictwie wyraźnie usprawnia i przyśpiesza pracę. Sprzęt ten wyposażony jest w akumulator, co pozwala na wykonywanie robót w miejscach bez stałego dostępu do źródła energii. 

Zobacz: Radio budowlane GPB 18V-2SC – nowość od Bosch, opinie

Funkcja nitowania AUTO i MANUAL umożliwia dostosowanie trybu pracy do indywidualnych preferencji

Głównym zadaniem nitownicy akumulatorowej Bosch GRG 18V-16 C jest łączenie ze sobą metalowych elementów za pomocą zrywalnych nitów. Wyposażona jest w niezwykle wydajny, bezszczotkowy silnik, który zapewnia odpowiednio dużą moc oraz gwarantuje niezawodność. Dzięki maksymalnej sile zrywania, wynoszącej 16000N, jesteśmy w stanie zacisnąć nity o grubości nawet 6,4mm. Maksymalna długość ściskanego łba nita wynosi 25mm. 

Sprzęt ten polecamy głównie osobom, które na co dzień w swojej pracy wykorzystują połączenia nitowe, jednak sprawdzi się również w skrzynce majsterkowicza-pasjonaty. Pod warunkiem, że jest gotowy na niemały wydatek. Znajdzie zastosowanie podczas prac budowlanych i remontowych, a także do konstrukcji dachów i elewacji, a nawet i motoryzacji. Urządzenie wyposażone jest również w transparentny pojemnik na pozostałości nita, dzieki czemu zachowamy porządek w miejscu pracy. Dodatkowym atutem jest duży, pojemny akumulator, którego pełne naładowanie gwarantuje nam zamocowanie co najmniej 1000 nitów. Nitownica waży jedynie 1.6kg, a jej konstrukcja pozwala na wygodna pracę w trudno dostępnych miejscach. 

Do nitownicy Bosch GRG 18V-16 C dołączone zostały 3 wymienne głowice o różnych średnicach oraz specjalny klucz do ich wymiany. Wszystkie te części mają swoje miejsce w obudowie urządzenia, dlatego nie trzeba ich będzie specjalnie szukać. Dwie funkcje nitowania: AUTO I MANUAL umożliwiają dostosowanie trybu pracy pod własne preferencje, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną pełną swobodę w działaniu. Urządzenie łączy się również za pośrednictwem Bluetooth z aplikacją Bosch, co sprawia, że możliwe jest śledzenie przebiegu pracy oraz wymagany czas na przeprowadzenie konserwacji. 

Zobacz: Zagłębiarka Festool TS 60 K – parametry techniczne, opinie

Dane techniczne

TYP ZASILANIA akumulatorowe
NAPIĘCIE ZASILANIA18V
MAKSYMALNA SIŁA ZRYWAJĄCA16000N
MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ ŚCISKANEGO ŁBA NITA25mm
MAKSYMALNA ŚREDNICA NITÓW6,4mm
WAGA (BEZ AKUMULATORA)1.6kg
WYMIARY NITOWNICY
DŁUGOŚĆ290mm
SZEROKOŚĆ67mm
WYSOKOŚĆ243mm
PRODUCENTBOSCH

A jakie są opinie o tym sprzęcie na forum?

Nitownica Bosch GRG 18V-16 C – opinie, forum, cena

Na ten moment ciężko jest dotrzeć do polskich opinii na temat tego urządzenia, gdyż jest to  nowość na rynku. Przeglądając jednak fora internetowe oraz komentarze pod filmami, gdzie wykorzystywana jest ta nitownica, można dostrzec ogólne zainteresowanie. Urządzenie to bowiem wyprzedza swoich konkurentów, a wielu opiniujących zgodnie przyznaje, że na tle innych Bosch prezentuje się najlepiej. Na przykład:

Źródło: allegro.pl

Niestety, cena za to urządzenie często przekracza budżet zwykłego majsterkowicza. Cena za nitownicę waha się pomiędzy 2800zł a 5300zł za wersję z dodatkowymi akcesoriami. Jest to dość zauważalny problem dla konsumentów, co możemy przeczytać w komentarzach:

Źródło: allegro.pl

Nitownica akumulatorowa Bosch GRG 18V-16 C zapewnia szybkie, trwałe oraz wydajne nitowanie bez konieczności użycia kabli. Wysoka cena może na pierwszy rzut oka zniechęcać, jednak po dłuższej analizie nie da się przejść obok tego urządzenia obojętnie. Sprzęt tak wysokiej jakości musi kosztować.

Zobacz: Agregaty FOGO – opinie, testy, jakość, wydajność

Więcej wpisów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

BESSEY Ścisk śrubowy stolarski żeliwny głęboki...

BESSEY Ścisk śrubowy stolarski żeliwny głęboki TGNT 800/500 to narzędzie, które cieszy się dużą popularnością wśród profesjonalnych stolarzy i majsterkowiczów. Dlaczego? Przede wszystkim ze...

Bessey Ścisk Imadło kątowe samonastawne WS3...

Bessey Ścisk Imadło kątowe samonastawne WS3 to narzędzie, które z pewnością przyda się każdemu majsterkowiczowi, który ceni sobie precyzję i wygodę pracy. Jest to...

Bessey Docisk poziomy z podstawą poziomą...

Bessey Docisk poziomy z podstawą poziomą STC-IHH25 to narzędzie, które znalazło uznanie wśród wielu fachowców i majsterkowiczów. Jest to docisk poziomy, który umożliwia szybkie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.