Jaka kostka brukowa do czerwonego / brązowego dachu?

Kostka brukowa może wzbogacić niejedną aranżację. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierana przez klientów. Dzięki niej nasze podwórko może zyskać nieco więcej elegancji i wyrafinowania. Warunkiem jest oczywiście dobranie odpowiedniego koloru i modelu, których w ofercie wielu sklepów jest ogrom. 

Jeśli kliknąłeś, w ten artykuł z pewnością zastanawiasz się jaka kostka brukowa do czerwonego lub brązowego dachu będzie odpowiednia. Bogaty wybór zdecydowanie nie ułatwia zadania. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym znajdziecie odpowiedź na wspomniane pytanie. Zdajemy sobie sprawę, że założenie kostki brukowej nie należy do małych wydatków. Nikt przecież nie lubi tracić pieniędzy na nietrafione, a do tego kosztowne inwestycje. Jaką więc wybrać kostkę brukową do czerwonego i brązowego dachu? Przekonajmy się!    

Jaka kostka brukowa do czerwonego dachu?

Zastanawiając się nad wyborem kostki brukowej do czerwonego dachu, warto także wziąć pod uwagę kolor elewacji budynku. Tak naprawdę świetny efekt możemy uzyskać zarówno za pomocą jasnych, jak i stonowanych barw. Trzeba je tylko odpowiednio ze sobą zestawić. Jak to zrobić umiejętnie?

Źródło: Elewacje Zuzzy

Dość często można się spotkać z takim zestawieniem; kremowa elewacja, czerwony dach oraz kostka brukowa, której odcień będzie między wspomnianą elewacją i dachem. Można nawet powiedzieć, że jest to klasyk, który zawsze będzie się dobrze prezentował. Warto unikać kontrastów między barwami, ponieważ wtedy uzyskamy efekt przeciwny od zamierzonego. Kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, jest jeżdżenie samochodem po kostce. W tym przypadku dobrze jest rozważyć nieco ciemniejszy kolor ze względów praktycznych. Może okazać się, że przy częstym korzystaniu z podjazdu zaczną pojawiać się widoczne ślady użytkowania, co niekorzystnie wpłynie na estetykę kostki. 

No dobrze, ale w jakim konkretnie kolorze wybrać kostkę brukową do czerwonego dachu? Z pewnością świetnie sprawdzą; szary, kremowy, pudrowy róż, czy beżowy. Jak już zostało napomknięte – unikajmy kontrastowych kolorów typu niebieski czy fioletowy. I koniecznie weźmy pod uwagę elewację, żeby całość była spójna. Najważniejsze jest jednak to, że ostateczna decyzja należy do nas i to my mamy być zadowoleni z wyglądu naszej posesji. 

Jaki kolor kostki brukowej do brązowego dachu?

Jaki kolor kostki brukowej będzie pasował do brązowego dachu? Zasady pozostają te same, co w przypadku czerwonego dachu. Pamiętamy o elewacji budynku, o tym, żeby unikać kontrastów i o częstotliwości korzystania z samochodu. 

Kostka do brążowego dachu. Źródło: bruk.info.pl

Zimne barwy idealnie łączą się z brązem, zwłaszcza przy nowocześniejszych i minimalistycznych aranżacjach. Można wziąć pod uwagę różnego rodzaju błękity i szarości. Lepiej będzie, jeśli odpuścimy krzykliwe i jaskrawe kolory. W ten sposób unikniemy estetycznej dysharmonii, której efekt z pewnością by nas nie zadowolił. Projektanci radzą, by nie łączyć ze sobą więcej niż trzech kolorów i tyczy się to zarówno wyboru koloru kostki brukowej do brązowego, jak i czerwonego dachu. 

Warto także pamiętać o tym, że każdy sprzedawca i producent kostki brukowej posiada swoją własną ofertę kolorystyczną. Oznacza to, że mogą pojawić się różnice w odcieniach w obrębie tego samego koloru. Dlatego dobrze jest zamówić odpowiednią ilość materiału, żeby pochodził on z jednej partii. 

Nie powinniśmy również przesadzać z łączeniem odcieni kostki brukowej tak, żeby przypadkiem nie zaszkodzić atrakcyjności naszej posesji. Ponadto istnieją programy i aplikacje pomagające dobrać odpowiedni kolor i wzór. Łatwiej jest poprawić projekt niż wymienić od całą kostkę brukową położoną na podwórku. Zawsze możemy też się poradzić eksperta w postaci projektanta przestrzeni zewnętrznej.  

Po przeczytaniu artykułu wiesz już jaki kolor kostki brukowej wybrać zarówno do brązowego, jak i czerwonego dachu. Mamy nadzieję, że podjęcie decyzji stało się trochę prostsze. Koniecznie dajcie znać w komentarzu, na jaki kolor się zdecydowaliście! Zawsze chętnie czytamy Wasze wypowiedzi. 

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią to narzędzia i przedmioty, które ułatwiają pielęgnację ogrodu w okresie jesieni. Wraz z nadejściem tej pory roku, zmieniają się potrzeby...

Jak dobrać odpowiednią siekierę?

Wybór odpowiedniej siekiery, to klucz do efektywnej i bezpiecznej pracy w lesie, ogrodzie czy podczas różnorodnych prac stolarskich. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym...

Regały paletowe – dobry wybór nie tylko do magazynów wysokiego składowania

Magazynowanie wymaga stworzenia odpowiednich warunków do przechowywania różnorodnych towarów w sposób bezpieczny, adekwatny do ich specyfiki oraz efektywny, szczególnie w przypadku magazynów charakteryzujących się...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.