Producenci chemii budowlanej

Na budowie trzeba być twardym. Trudne warunki, ciężka praca i bezwzględne oczekiwania klienta. Nic więc dziwnego, że fachowcy zawsze szukają produktów, na których mogą polegać. Jednak nie zawsze jest to łatwy wybór. Zawężając nieco nasze spektrum, w poniższym artykule skupimy się na producentach chemii budowlanej i to o nich sobie opowiemy. Kto wart jest naszej uwagi?

Producent chemii budowlanej dla profesjonalistów – Hausa 

Niemiecka jakość, to fraza, która wzbudza w fachowcach niemal bezwzględne zaufanie. Technologia naszych zachodnich sąsiadów kojarzy się z niezawodnością, precyzją i funkcjonalnością. Oczywiście nie bierze się to znikąd – patrząc na różnorodne statystyki, niemieckie technologie plasują się naprawdę wysoko na arenie międzynarodowej. Nie inaczej jest w przypadku chemii budowlanej.

Choć w Polsce niemieckich producentów nie brakuje, ostatnimi czasy natknęliśmy się na bardzo ciekawą markę Hausa. Większość z was pewnie o niej nie słyszała, jednak my staramy się być w tych tematach na bieżąco, zatem wszystko zaraz wyjaśnimy.

Hausa to producent, który swoje produkty dedykuje profesjonalistom. Jak pisze na swojej stronie, w swoich rozwiązaniach stara się być bezkompromisowy, stawia wszystkie karty na jakość. Nieustannie stara się rozwijać, by zapewnić funkcjonalność i co za tym idzie niezawodność fachowcom, którzy postanowili im zaufać. Jednak to tylko słowa, napisać o sobie w ten sposób może każdy. Jak wygląda to w rzeczywistości?

W polskim internecie nie znajdziemy na ten temat żadnych opinii, dlatego zrobiliśmy bardziej zagraniczny research. Na niemieckich stronach uzbierali średnią ocenę 4.4 na 5. to całkiem wysokie noty. Jeśli chodzi o komentarze, to nie udało nam znaleźć się żadnych, poważnych zarzutów do ich chemii budowlanej. Wobec czego być może warto sięgnąć po ich produkty. Zdecydujcie sami!

Lista producentów chemii budowlanej

Firmę Atlas znają chyba wszyscy. Producent zaskarbił sobie niecałe 16% polskiego rynku, co według chemiaibiznes.com.pl listuje się jako najlepszy wynik. Po 31 latach funkcjonowania ta pozycja raczej nie dziwi, szczególnie kiedy mówimy o marce pochodzącej z Polski. Marka cieszy się dużym zaufaniem wśród fachowców, ale i nie tylko. Aktualnie jest symbolem i gwarantem sprawdzonych rozwiązań i niezawodności.

Henkel to Koncern, który plasuje się zaraz po powyższym, jeśli chodzi o popularność. Tym razem mowa o niemieckim producencie. W swoim portfolio wiele submarek – nie tylko z zakresu chemii budowlanej. Marki takie jak Percil czy Schwarzkopf należą właśnie do niego. Jednak to, co powinno nas interesować, to marka Ceresit, ponieważ pod tą nazwą znajdziemy interesujące nas produkty. Porównując firmę z Atlasem, traci ona względem niego 8 punktów procentowych, zawłaszczają sobie już tylko 7,8%. Nie znaczy to, że producent jest aż o połowę gorszy. W internecie znajdziemy na ich temat wiele pozytywnych komentarzy. Warto więc dać im szansę.

Trzecią pozycją na naszym rynku jest luksemburski Knauf, który od swojego poprzednika gorszy jest jedynie o 0,5%. Różnica więc jest bardzo nieznaczna, a sama marka nie różni się zbytnio od pozostałych. Internet również jest na jej temat bardzo przychylny. Moglibyśmy znów pisać tu o profesjonalizmie, jakości, czy niezawodności, jednak wydaje się to zbędne, ze względu na, chociażby samą pozycję firmy.

Na tym zakończymy naszą listę. Wychodzimy z założenia, że im mniejsza pula, tym łatwiejszy wybór. Z czystym sumieniem możemy polecić powyższych producentów. Ich chemia budowlana należy do najlepszych w naszym kraju. Dodatkowo zostawiamy Was z ciekawostką, jaką jest firma Hausa, która w naszym przekonaniu nie odstaje od pozostałych na krok. Miłych zakupów!

Artykuł sponsorowany

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią to narzędzia i przedmioty, które ułatwiają pielęgnację ogrodu w okresie jesieni. Wraz z nadejściem tej pory roku, zmieniają się potrzeby...

Jak dobrać odpowiednią siekierę?

Wybór odpowiedniej siekiery, to klucz do efektywnej i bezpiecznej pracy w lesie, ogrodzie czy podczas różnorodnych prac stolarskich. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym...

Regały paletowe – dobry wybór nie tylko do magazynów wysokiego składowania

Magazynowanie wymaga stworzenia odpowiednich warunków do przechowywania różnorodnych towarów w sposób bezpieczny, adekwatny do ich specyfiki oraz efektywny, szczególnie w przypadku magazynów charakteryzujących się...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.