ROTHENBERGER – opinie o narzędziach. Zaciskarki, gwintownice

Wielopokoleniowa firma, z historią, po brzegi wypełniona doświadczeniem. Od lat zbiera niemal same pozytywne opinie – Rothenberger, to dla fachowców (i nie tylko!) synonim dobrej jakości i funkcjonalności. Najlepiej widoczne jest to na internetowych forach o tematyce budowlanej. Nic dziwnego w końcu kraj pochodzenia to Niemcy, który znany jest ze swojej dbałości i dokładności w kwestiach technicznych. 

ROTHENBERGER – opinie

Zobacz: Jufisto — opinie, kraj pochodzenia, co to za firma?

Rothenberger specjalizuje się w produkcji narzędzi i akcesoriów do montażu rur w kanalizacji, instalacji grzewczych, czy klimatyzacji. W tym artykule zawęzimy jednak swoje działania do zaciskarek i gwintownic i to o nich sobie opowiemy. Upewniając się czy kupno ich narzędzi jest opłacalne warto zajrzeć do internetowych forów i to właśnie tam szukać odpowiedzi na to pytanie. Jednak, by nieco ułatwić to zadanie, pozwoliliśmy sobie zrobić to za was.

Gwintownica elektryczna ROTHENBERGER – opinie

Gwintownica musi być niezawodnym narzędziem, od którego należy wymagać wysokiej precyzji w działaniu. To od niej bowiem zależą wszystkie wykonane przez fachowca gwinty. Nawet drobna nieszczelność może być w tym przypadku katastrofalna w skutkach. Dlatego tak istotna jest jakość gwintownicy, a pod tym względem opinie o narzędziach Rothenberger są dość jednoznaczne. 

Opinia o gwintownicy

To opinia o gwintownicy Rothenberg SUPERTRONIK 2000, którą znaleźliśmy na jednym z narzędziowych forów. Rozłóżmy ją więc na części pierwsze. 

Jak widać jakość tego narzędzia determinowana jest głównie mocą jego silnika. I faktycznie jest to jeden z kluczowych elementów tego typu narzędzi. Wpływa to przecież na całą pracę fachowca, który nie może sobie pozwolić na powolne działanie, czy ryzyko przegrzania silnika, a w konsekwencji nawet uszkodzenia maszyny.

Zobacz: Rodzaje, rozmiary i wymiary kluczy nasadowych i nasadek

Przy Rothenbergerze zdecydowanie nie musimy się tego obawiać. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, by być w pełni funkcjonalne. Zaskakujące jest przy tym zasilanie, bo choć niestacjonarne (na akumulator), to niemal wcale nie traci na swojej mocy, co raczej jest niespotykane w tej kategorii narzędzi. Dodatkowo, brak konieczności podłączenia do prądu powoduje, że gwintownica staje się o wiele bardziej poręczna.

Sama cena tych narzędzi z pozoru może wydawać się dość wysoka, jednak gwintownice rekompensują ją aż nadto. Dodatkowo firma posiada kilka różnych modeli, z której każdy figuruje w innych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zaciskarka ROTHENBERGER – opinie

Elektryczne zaciskarki są równie istotne przy pracy z rurami. Przydają się bardzo często zwłaszcza, gdy elementy ciągu, przy którym pracujemy są niewielkie i ciężko się do nich dostać. W takich sytuacjach ponownie nieprecyzyjność narzędzia może być naprawdę groźna. Zobaczmy więc, co internauci piszą o tym na forach.

Opinia o zaciskarce

Tak, przy zaciskarkach, ich kompaktowość ma naprawdę duże znacznie. Nieporęczne dojścia i problemy z niemieszczącymi się narzędziami to w tej branży norma. Rothenberger jednak dobrze przemyślał swoje urządzenia i zaprojektował je tak by dawały radę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dodatkowo ich cena faktycznie – jak na tak specjalistyczne narzędzia – nie jest, aż tak przytłaczająca, a co więcej urządzenia te są też bardzo wytrzymałe, przez co możemy mieć pewność, że zostanie z nami na dłużej. Zresztą piszą o tym sami użytkownicy:

Opinia po długim użytkowaniu

Przy zakupie zaciskarki, takie informacje są na wagę złota i tym samym to, czym chwali się firma (jakość, funkcjonalność i profesjonalizm), okazuje się nie być zwykłą, marketingową przechwałką.

Podsumowując…

Na forach, czy stronach dilerów narzędzi, ciężko o znalezienie negatywnej opinii o firmie Rothenberger. Nic dziwnego, w końcu ich produkty należą do najlepszych na świecie. Sama marka latami budowała swoje zaufanie wśród klientów. Bazując na doświadczeniu, wiedzy i ciężkiej pracy wyrobiła sobie pozycję jednego z liderów w swojej branży. 

Warto więc ostatecznie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto kupić ich zaciskarkę lub gwintownicę? Według nas – tak! Nic nie wskazuje na to, by decyzji o zakupie jednego z ich narzędzi można byłoby żałować. Kraj pochodzenie jednak zobowiązuje!

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Szelki do podkaszarek – jakie wybrać?

Szelki do kosy spalinowej to gadżet, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pracy. Okazuje się, że ich obecność jest równie istotna, co...

Przydatne wskazówki odnośnie aranżacji i projektowania ogrodu

Aranżacja i projektowanie ogrodu to nie tylko sztuka, ale również wyraz osobistego stylu i relacji z naturą. Ogród, dobrze zaprojektowany, stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej,...

Jak kondensacyjne osuszacze powietrza od Emultimax pomagają w zapobieganiu pleśni i grzybom

Wilgotność to nieodłączny element naszego otoczenia, jednak nadmierna wilgoć wewnątrz pomieszczeń może prowadzić do poważnych problemów. Pleśń i grzyby, które rozwijają się w wilgotnych...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.