ROTHENBERGER – opinie o narzędziach. Zaciskarki, gwintownice

Wielopokoleniowa firma, z historią, po brzegi wypełniona doświadczeniem. Od lat zbiera niemal same pozytywne opinie – Rothenberger, to dla fachowców (i nie tylko!) synonim dobrej jakości i funkcjonalności. Najlepiej widoczne jest to na internetowych forach o tematyce budowlanej. Nic dziwnego w końcu kraj pochodzenia to Niemcy, który znany jest ze swojej dbałości i dokładności w kwestiach technicznych. 

ROTHENBERGER – opinie

Zobacz: Jufisto — opinie, kraj pochodzenia, co to za firma?

Rothenberger specjalizuje się w produkcji narzędzi i akcesoriów do montażu rur w kanalizacji, instalacji grzewczych, czy klimatyzacji. W tym artykule zawęzimy jednak swoje działania do zaciskarek i gwintownic i to o nich sobie opowiemy. Upewniając się czy kupno ich narzędzi jest opłacalne warto zajrzeć do internetowych forów i to właśnie tam szukać odpowiedzi na to pytanie. Jednak, by nieco ułatwić to zadanie, pozwoliliśmy sobie zrobić to za was.

Gwintownica elektryczna ROTHENBERGER – opinie

Gwintownica musi być niezawodnym narzędziem, od którego należy wymagać wysokiej precyzji w działaniu. To od niej bowiem zależą wszystkie wykonane przez fachowca gwinty. Nawet drobna nieszczelność może być w tym przypadku katastrofalna w skutkach. Dlatego tak istotna jest jakość gwintownicy, a pod tym względem opinie o narzędziach Rothenberger są dość jednoznaczne. 

Opinia o gwintownicy

To opinia o gwintownicy Rothenberg SUPERTRONIK 2000, którą znaleźliśmy na jednym z narzędziowych forów. Rozłóżmy ją więc na części pierwsze. 

Jak widać jakość tego narzędzia determinowana jest głównie mocą jego silnika. I faktycznie jest to jeden z kluczowych elementów tego typu narzędzi. Wpływa to przecież na całą pracę fachowca, który nie może sobie pozwolić na powolne działanie, czy ryzyko przegrzania silnika, a w konsekwencji nawet uszkodzenia maszyny.

Zobacz: Rodzaje, rozmiary i wymiary kluczy nasadowych i nasadek

Przy Rothenbergerze zdecydowanie nie musimy się tego obawiać. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, by być w pełni funkcjonalne. Zaskakujące jest przy tym zasilanie, bo choć niestacjonarne (na akumulator), to niemal wcale nie traci na swojej mocy, co raczej jest niespotykane w tej kategorii narzędzi. Dodatkowo, brak konieczności podłączenia do prądu powoduje, że gwintownica staje się o wiele bardziej poręczna.

Sama cena tych narzędzi z pozoru może wydawać się dość wysoka, jednak gwintownice rekompensują ją aż nadto. Dodatkowo firma posiada kilka różnych modeli, z której każdy figuruje w innych przedziałach cenowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zaciskarka ROTHENBERGER – opinie

Elektryczne zaciskarki są równie istotne przy pracy z rurami. Przydają się bardzo często zwłaszcza, gdy elementy ciągu, przy którym pracujemy są niewielkie i ciężko się do nich dostać. W takich sytuacjach ponownie nieprecyzyjność narzędzia może być naprawdę groźna. Zobaczmy więc, co internauci piszą o tym na forach.

Opinia o zaciskarce

Tak, przy zaciskarkach, ich kompaktowość ma naprawdę duże znacznie. Nieporęczne dojścia i problemy z niemieszczącymi się narzędziami to w tej branży norma. Rothenberger jednak dobrze przemyślał swoje urządzenia i zaprojektował je tak by dawały radę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dodatkowo ich cena faktycznie – jak na tak specjalistyczne narzędzia – nie jest, aż tak przytłaczająca, a co więcej urządzenia te są też bardzo wytrzymałe, przez co możemy mieć pewność, że zostanie z nami na dłużej. Zresztą piszą o tym sami użytkownicy:

Opinia po długim użytkowaniu

Przy zakupie zaciskarki, takie informacje są na wagę złota i tym samym to, czym chwali się firma (jakość, funkcjonalność i profesjonalizm), okazuje się nie być zwykłą, marketingową przechwałką.

Podsumowując…

Na forach, czy stronach dilerów narzędzi, ciężko o znalezienie negatywnej opinii o firmie Rothenberger. Nic dziwnego, w końcu ich produkty należą do najlepszych na świecie. Sama marka latami budowała swoje zaufanie wśród klientów. Bazując na doświadczeniu, wiedzy i ciężkiej pracy wyrobiła sobie pozycję jednego z liderów w swojej branży. 

Warto więc ostatecznie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto kupić ich zaciskarkę lub gwintownicę? Według nas – tak! Nic nie wskazuje na to, by decyzji o zakupie jednego z ich narzędzi można byłoby żałować. Kraj pochodzenie jednak zobowiązuje!

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Oświetlenie zewnętrzne jako dopełnienie architektury domu

W dzisiejszych czasach oświetlenie zewnętrzne pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, wpływając na charakter całej posesji. Lampa elewacyjna stanowi kluczowy element w...

Jak zrobić własną biżuterię? Sprawdź nasz poradnik DIY!

Jak zrobić własną biżuterię? Tworzenie własnej biżuterii to nie tylko sposób na wyrażenie swojego stylu, ale także okazja do nauki nowych umiejętności i rozwijania...

Jak prawidłowo konserwować narzędzia ręczne

Właściwa konserwacja narzędzi ręcznych jest kluczowa dla ich długotrwałego użytkowania i utrzymania wysokiej jakości pracy. W tym przewodniku dowiesz się, jak prawidłowo konserwować narzędzia...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.