Ranking narzędzi wielofunkcyjnych

Narzędzia wielofunkcyjne to rzeczy, jakie powinieneś kupić, jeżeli chcesz mieć możliwość posiadania wielu praktycznych akcesoriów w jednym. Są one potrzebne nie tylko przy pracach budowlanych, ale też przy wszelakich pracach wykończeniowych. Dobrze sprawdzą się też przy codziennych drobnych naprawach. Multitool ranking pozwoli na uporządkowanie narzędzi wielofunkcyjnych według kategorii. Pomoże wybrać najlepsze i najbardziej przydatne urządzenia do pracy. Równie potrzebny będzie, kiedy zechcesz odpowiedzieć na pytanie jakie narzędzia wielofunkcyjne kupić najlepiej.

Narzędzie wielofunkcyjne – jakie kupić?

Zadając sobie pytanie jakie narzędzia wielofunkcyjne kupić, warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Kolejną ważną kwestią jest cena, która w wypadku lepszych egzemplarzy sięga sporych kwot. Pod uwagę warto wziąć zadania, przed jakimi planuje się postawić sprzęt. Jeśli zakupisz narzędzie o małej mocy to może nie poradzić sobie z cięższymi materiałami. 

Chcąc skategoryzować narzędzia wielofunkcyjne, można podzielić je ze względu na sposób zasilania. Wyróżnić można zasilanie sieciowe, akumulatorowe oraz pneumatyczne. Modele zasilane sieciowo mogą być odpowiednie dla osób, które nie korzystają z nich na co dzień. Zwykle są one najtańsze. Sprzęty akumulatorowe używa się zwykle na budowie, ze względu na wygodny rozmiar i możliwość podłączenia do akumulatora. Rozwiązanie zasilania pneumatycznego sprawdzi się raczej w miejscach, takich jak warsztaty. Zwykle mają one dostęp do kompresora, jakim może być zasilany multitool.

Najlepiej, żeby multitool dawał możliwość sprawnej wymiany końcówek. Model powinien być na tyle uniwersalny, że da możliwość dokupienia końcówek spoza podstawowego zestawu. Ważną kwestią przy rozpatrywaniu zakupu spośród rankingu narzędzi wielofunkcyjnych jest zwrócenie uwagi na silnik bezszczotkowy. Pozwala on na dłuższe użytkowanie, a dzięki niemu sprzęt jest o wiele bardziej trwały.

Multitool ranking

Poniżej przedstawiamy aktualny multitool ranking, który pozwoli Ci zdecydować się na najlepszy zakup. Przeanalizuj swoje potrzeby i dostosuj je do charakterystyki narzędzi. 

 1. Hyundai Narzędzie Wielofunkcyjne Hsm300-60P (ok. 200 zł)
Hyundai Narzędzie Wielofunkcyjne Hsm300-60P

Warto przyjrzeć się temu narzędziu, z racji na atrakcyjną cenę. Niebywałą zaletą produktu jest specjalny adapter, przeznaczony do odprowadzania płynu. Jego moc wynosi 300 W. Model Hyunday Hsm300-60P posiada dodatkowe akcesoria, którymi są:

 • ostrza ze stali nierdzewnej
 • skrobak
 • tarcza szlifierska
 • tarcza półkolista
 • klucz sześciokątny
 • ścierniwa

Model posiada funkcję, która pozwala podłączyć do niego rurę od odkurzacza. Opakowaniem jest walizka wykonana z solidnego materiału. Pełni ona funkcję ochronną, ale również ułatwia przechowywanie i przenoszenie multitoola.

 1.  DeWalt Urządzenie wielofunkcyjne Multi-Tool DCS355N (ok 850zł )
DeWalt Urządzenie wielofunkcyjne Multi-Tool DCS355N

De Walt Multi-Tool DCS355N to troche droższa propozycja, jednak spełniająca bardzo wiele funkcji. Niebywałą zaletą jest oświetlenie LED. Moc użyteczna to 300 W. Spośród rankingu multitool ten model jest jednym z bardziej uniwersalnych i łatwych w obsłudze. Sprzęt pozwala na beznarzędziową wymianę narzędzi dodatkowych. Dodatkowo w zestawie można znaleźć:

 • brzeszczoty do drewna
 • adapter
 • stopa szlifierska
 • papier ścierny

Model wyróżnia wysoka bezawaryjność. Dodatkowo nowa technologia sprzętu sprawia, że jest bardzo cichy, a poziom wibracji niski.

 1. Black&Decker Urządzenie wielofunkcyjne MT300KA (ok 330zł)
Black&Decker MT300KAQS

W rankingu narzędzi wielofunkcyjnych warto wyróżnić model Black&Decker MT300KA. Jest na tyle uniwersalny, że można nim wykonać wiele prac remontowo-wykończeniowych. Uchwyt został zaprojektowany w ten sposób, aby łatwo się z nim pracowało. Ten model posiada 300W. Porównując jakość produktu do ceny można ją określić jako atrakcyjną. Poza podstawowym wyposażeniem do zestawu dołączono:

 • podkładka z funkcją odciągania płynu
 • ostrze do cięcia
 • ostrze segmentowe
 • ostrze skrobakowe
 • elastyczne ostrze skrobakowe
 • papier ścierny
 1. Bosch Narzędzie wielofunkcyjne GOP 30-28 0601237001 (ok 460zł)
Narzędzie wielofunkcyjne Bosch GOP 30-28

W rankingu multitool nie mogłoby zabraknąć modelu Bosh GOP 30-28 0601237001. Charakteryzuje się on szybszym trybem pracy niż inne modele. Jego niebywałą zaletą jest fakt, że narzędzia można używać do różnego rodzaju materiałów. Jest odpowiedni dla różnej twardości czy elastyczności materiałów. W zestawie znajduje się jedynie multitool z wielofunkcyjną nakładką. 

 1. Graphite Urządzenie wielofunkcyjne 59G021 (ok 280zł)
Graphite Urządzenie wielofunkcyjne 59G021

Narzędzie wielofunkcyjne, jakie warto kupić i mieć w swoim garażu to między innymi Graphite Urządzenie wielofunkcyjne 59G021. Jest niewielkie, co ułatwia trzymanie i użytkowanie. Ten model da radę z obróbką wielu materiałów, nawet szkła. W rankingu narzędzi wielofunkcyjnych warto wyróżnić go również dzięki beznarzędziowej wymianie dodatkowych elementów. 

 1. Dremel Narzędzie wielofunkcyjne 3000-1/25 F0133000JP (ok 300zł)
Dremel Narzędzie wielofunkcyjne 3000-1/25 F0133000JP

W multitool rankingu jednym z faworytów jest Dremel 3000-1/25 F0133000JP. Wyróżnia się tym, jak cicho pracuje. To dzięki specjalnemu wentylatorowi, który sprawia, że sprzęt się nie nagrzewa i pracuje ciszej. Pozwala to też na zmniejszenie wibracji. Jest też odporne na wszelkie obciążenia. Dremel jest jednym z popularniejszych wyborów wśród klientów. Jego prędkość jest wyjątkowo wysoka. Potrafi osiągnąć do 33 tysięcy obrotów w ciągu minuty. Model posiada 25 dodatkowych elementów oraz walizkę w zestawie.

Odpowiadając na podstawowe pytanie “Narzędzia wielofunkcyjne – jakie kupić?” trzeba dostosować funkcje sprzętu do swoich potrzeb. W zestawieniu można znaleźć narzędzia profesjonalne i bezawaryjne. Znajdą się też takie, które nie są idealne do codziennego, wielogodzinnego użytku. Sprawdzą się jednak jako sprzęt dla fanów majsterkowania lub podczas drobnych remontów. Warto zakupić takie modele, jeśli nie posiada się dużego budżetu na taki sprzęt. 

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny krok po kroku: przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

W dzisiejszym artykule omówimy temat kredytu hipotecznego krok po kroku. Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych, jakie podejmujemy w życiu. Dlatego warto...

Zasady pięknie urządzonego mieszkania według gwiazd: inspiracje, trendy i praktyczne porady

Wiele osób marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i przytulne. Gwiazdy często są inspiracją dla wielu osób,...

Jak zapewnić długowieczność maszyn przemysłowych? Sprawdź usługi Hydro-Dex

Dbanie o maszyny przemysłowe to klucz do ich długowieczności i wydajności. Odkryj, jak regeneracja maszyn przemysłowych w Hydro-Dex może zapewnić niezawodne działanie Twojego sprzętu! Znaczenie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.