Wyrzynarka Parkside — opinie, forum, cena, czy warto?

Wyrzynarka to podstawowe narzędzie pracy, każdego majsterkowicza, który lubuje się w pracy z drewnem. Wyrzynarki mogą służyć również artystom lub osobom zajmującym się DIY i rękodziełem. Jej głównym zadaniem, jak nietrudno się  domyślić, jest ułatwienie nam pracy z drewnem w celu uzyskania nie tylko prostych linii, ale i wymyślnych kształtów. Za pomocą wyrzynarki możemy ciąć również miękki metal i inne tworzywa, które w zależności od rodzaju wyrzynarki mogą być trwalsze bądź słabsze. 

Skoro o możliwościach wyrzynarek już mowa, pomysł na poniższy artykuł zrodził się po jednej z moich wizyt w sklepie Lidl, kiedy robiłem sobotnie zakupy. Natknąłem się na produkty marki Parkside i byłem dość zaskoczony — zarówno tym, że w sklepie głównie spożywczym znalazłem sprzęt przewyższający skomplikowaniem młotek czy podrzędną wiertarkę. Drugą rzeczą, która mnie zainteresowała byłą ceną wyrzynarki Parkside. Była ona BARDZO korzystna, dlatego z ciekawości zajrzałem na opis produktu. Deklarowane parametry sprzętu wydawały się być obiecujące, ale nie jestem człowiekiem, który kupuje rzeczy bez wcześniejszego sprawdzenia opinii innych użytkowników. 

W związku z tym chciałem podzielić się moim researchem z szerszym gronem odbiorców. Przede wszystkim dlatego, że wyrzynarki od firmy Parkside zbierają bardzo różne opinie. Postaram się przedstawić zarówno wady jak i zalety tych wyrzynarek, byście mogli łatwo podjąć decyzję czy chcecie zdecydować się na zakup jednej z wyrzynarek Parkside.

Wyrzynarka Parkside — opinie, sprawdźmy co mówią na forum 

Wyrzynarka tnie krzywo – jak widać to przewija się faktycznie w opiniach. Źródło: strona Lidla

Jak już wspominałem, w celu sprawdzenia jakości wyrzynarek Parkside, udałem się po opinie na forum. Niestety na tych jednych odwiedzinach się nie skończyło. Często tak bywa ze sprzętem, że posiada on swoich zwolenników jak i osoby nastawione bardziej negatywnie. Natomiast w przyapdku wyrzynarek Parkside opinie są bardzo ambiwalentne. Dodatkowo użytkownicy podają bardzo zasadne argumenty i szczegółowo opisują swoje doświadczenia z produktami od Parkside, co rzadko zdarza się wśród opinii na forum. 

Według użytkowników wyrzynarki Parkside mają przyzwoitą jakość, ale wiele urządzeń posiada wady fabryczne, które wychodzą na wierzch już przy pierwszym użytkowaniu lub psują się w czasie trwania gwarancji. Wiele osób zgłasza, że wyrzynarka Parkside krzywo tnie lub posiada słabej jakości elementy plastikowe. Czy wyrzynarka Parkside rzeczywiście krzywo tnie? Zapraszam was do zapoznania się z opiniami na temat poszczególnych modeli wyrzynarek od Parkside.

Użytkownik z Czech pisze, że po kilku użyciach, sprzęt przestał działać.

Wyrzynarka Parkside PSTD 800 c3 – opinie  

Wyrzynarka Parkside PSTD 800 c3 otrzymuje bardzo różne opinie. Może zacznijmy od pozytywów. Według użytkowników jej główną zaletą jest bardzo poręczny chwytak, który doskonale leży w dłoni. PSTD 800 c3 dostaje pozytywne opinie również na temat budowanego lasera, który można regulować. Ogólnie pozytywne opinie o wyrzynarce Parkside PSTD 800 c3 najczęściej wymieniają jej przystępną cenę. 

Jeśli chodzi o negatywy to niska cena często stanowi częściowe usprawiedliwienie dla klientów nie w pełni zadowolonych z jakości wyrzynarki Parkside. Częstym zarzutem jest krzywo prowadzony brzeszczot i brak precyzji cięcia. 

Wyrzynarka Parkside PSTD 800 b2 – opinie

W przypadku wyrzynarki Parkside PSTD 800 b2 opinie są bardzo podobne do tych, które znalazłem pod poprzednim modelem. Pod adresem PSTD 800 b2  najczęściej pojawiają się opinie o tym, że jest to sprzęt mały, zgrabny i wygodny w trzymaniu. Chwalony jest również wbudowany w urządzenie akumulator, co trochę mnie zdziwiło. W tanich sprzętach, między innymi właśnie w wyrzynarkach, najczęściej oszczędza się na jakości akumulatora. W przypadku wyrzynarki Parkside PSTD 800 b2 opinie o wytrzymałej baterii były miłym zaskoczeniem.  

Niestety podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, bardzo dużo osób zgłasza problemy z linią cięcia. Ma ona notorycznie odchodzić w bok, albo jest na tyle niestabilna (przez wibracje wyrzynarki), że laser staje się bezużyteczny. Wychodzi na to, że wyrzynarka Parkside rzeczywiście krzywo tnie — tak przynajmniej wynika z opinii użytkowników forum. 

Wyrzynarka Parkside PSTK 800 c3 – opinie

Wyrzynarka PSTK 800 c3 to propozycja od Parkside o bardziej zgodnych opiniach. Jest to sprzęt cięższy niż wcześniej prezentowane modele, ale dzięki temu również trwalszy. Klienci w komentarzach pod zakupem PSTK 800 c3 dają dobre opiniująć, że sprzęt dobrze radzi sobie zarówno z panelami, blatami kuchennymi i innymi cięższymi powierzchniami, niekoniecznie drewnianymi. 

W modelu PSTK 800 c3 Parkside również zdecydowało się na zamontowanie lasera oraz podświetlenia, które zdecydowanie ułatwia pracę. Klienci zwracają też uwagę na metalowe elementy, z których wykonana jest wyrzynarka. 

Wyrzynarka Parkside PSTK 800 c3 opinie negatywne zebrała przy opisie mocowania brzeszczotów. Spotkałem się z więcej niż jednym komentarzem, który zgłaszał zbyt delikatne mocowanie noży lub szybki ich zużycie. 

Wyrzynarka Parkside PSTK 800 b2 – opinie 

Co warto zaznaczyć na wstępie opisu wyrzynarki Parkside PSTK 800 b2 to kształt jej designu. Nie jest to klasyczna budowa “żelazka”, ale jak mówią opinie na forum: jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Dzięki niestandardowej budowie wyrzynarki z serii PSTK 800 b2 prowadzą się bardzo dobrze, a linia cięcia jest dokładniejsza niż w innych modelach wyrzynarek Parkside. 

Ze wszystkich modeli wyrzynarek Parkside, ta właśnie jest najmniej zawodna i najbardziej precyzyjna według użytkowników forum. 

Wyrzynarka włosowa Parkside opinie — co robić? 

PDS 120 B2, czyli wyrzynarka włosowa Parkside posiada opinie zawodnej i nieprecyzyjnej. Częstym problemem w jej przypadku jest krzywa linia cięcia i trzeba przyznać, że filmy instruktażowe z użyciem tej maszyny pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość cięcia. Wyrzynarka Parkside krzywo tnie nie tylko grube i ciężkie w obróbce materiały, ale nie radzi sobie zbyt dobrze nawet w przypadku cienkich sklejek czy innych miękkich materiałów. 

Wyrzynarka włosowa Parkside jest również, według opinii na forum, kompletnie nieprzystosowana do dłuższej pracy. Trudno się dziwić, gdyż urządzenie posiada oznaczenie S6 rodzaju pracy maszyny. Oznacza to, że maszyna działa poprawnie kiedy wykonuje pracę przerywaną, która wymaga przerw jałowych. Tłumacząc żargon techniczny na język polski — wyrzynarka włosowa Parkside nadaje się głównie do prac hobbystycznych, a i samo hobby nie może być wykonywane zbyt często. 

Jeżeli nie dysponujecie wysokim budżetem i potrzebujecie wyrzynarki do łatwych prac domowych bądź hobbystycznych możecie wyposażyć się w jedną z wyrzynarek Parkside. Nie są to idealne produkty, ale w stosunku ceny do jakości są to narzędzia zadowalające.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny krok po kroku: przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

W dzisiejszym artykule omówimy temat kredytu hipotecznego krok po kroku. Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych, jakie podejmujemy w życiu. Dlatego warto...

Zasady pięknie urządzonego mieszkania według gwiazd: inspiracje, trendy i praktyczne porady

Wiele osób marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i przytulne. Gwiazdy często są inspiracją dla wielu osób,...

Jak zapewnić długowieczność maszyn przemysłowych? Sprawdź usługi Hydro-Dex

Dbanie o maszyny przemysłowe to klucz do ich długowieczności i wydajności. Odkryj, jak regeneracja maszyn przemysłowych w Hydro-Dex może zapewnić niezawodne działanie Twojego sprzętu! Znaczenie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.