Könner & Söhnen — co to za firma? Opinie, forum, serwis

Zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się prąd w domach o stanie surowym? W końcu doprowadzenie okablowania na teren budowy również jest przedsięwzięciem, a sprzęty budowlane muszą przecież jakoś działać, prawda? Zapotrzebowanie energetyczne na budowie zapewniają agregaty prądotwórcze — inaczej generatory. 

Jeśli potrzebujesz zapewnić prąd na swojej budowie, albo chcesz zwiększyć zasilanie w domu zasilanego energią słoneczną poza siecią, to generatory prądotwórcze są rozwiązaniem dla was. 

W artykule przyjrzymy się generatorom od niemieckiej firmy Könner & Söhnen i przekonamy się, czy potwierdzają słynne powiedzenie o “niemieckiej jakości”. Könner & Söhnen — co to za firma? Czy jej serwis i produkty spełniają oczekiwania klientów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Zapraszam do lektury.

Könner & Söhnen — co to za firma? Wikipedia nam nic nie powie? 

Könner & Söhnen — co to za firma? Jest to niemiecka marka, która funkcjonuje według zasady “tradycyjna niemiecka jakość”. Könner & Söhnen bardzo często pojawia się w wątkach na forum, szczególnie tych budowlanych. 

Könner & Söhnen to przedsiębiorstwo wielopokoleniowe, przekazujące i polepszające swoją technologię już od kilku pokoleń. Jak sami piszą na swojej stronie “[maszyny] Könner & Söhnen zostały stworzone w Niemczech w celu urzeczywistnienia pojęcia „technologii dla ludzi”, która stanie się synonimem jakości i dostępności dla kupującego”. 

Produkty marki Könner & Sonnen są szeroko znane na forum międzynarodowym — ich produkty oraz serwis, można znaleźć w 15 krajach europejskich oraz na rynkach Ameryki Południowej. 

Könner & Söhnen — opinie

Źródło: Ceneo

Könner & Söhnen opinie o swoich produktach otrzymuje zarówno od domorosłych majsterkowiczów, jak i od poważnych profesjonalistów. Sprzęty od Könner & Söhnen trafiły na forum poświęcone majsterkowaniu, gdzie zostały poddane ocenie i porównane z innymi dostępnymi na rynku agregatami. Na wydaną opinię wpływ miały osoby, które na co dzień korzystają z agregatów prądotwórczych.

Specjaliści, opisując agregaty od Könner & Söhnen, zgodzili się w opiniach, że urządzenia te są bardzo wydajne w stosunku do ceny. Agregaty prądotwórcze od Könner & Söhnen idealnie nadają się do zasilania urządzeń wykorzystywanych na budowach czy działkach. Urządzenie jest wydajne i nadaje się do pracy w warunkach polowych dzięki zabezpieczeniu przed korozją w postaci specjalnych stopek ograniczających kontakt z podłożem.

Co więcej, agregaty prądotwórcze Könner & Söhnen (jak informuje nas forum na stronie producenta), wyposażone są w elektroniczny system regulacji napięcia AVR. AVR jest systemem, który dba o poziom napięcia na stałym poziomie, a także chroni przed przeciążeniem i zwarciem. Fachowcy o Könner & Söhnen wyrażają opinie dobre, a nawet bardzo dobre. Chwalą sobie również serwis producenta, który szybko i sprawnie rozprawia się z ewentualnymi wadami produktów. 

Źródło: Ceneo

Könner & Söhnen — opinie na forum 

Agregaty prądotwórcze Könner & Söhnen na forum budowlanym są polecane dość często w porównaniu do urządzeń innych marek. Użytkownicy forum zgadzają się ze specjalistami co do jakości agregatów, jak również serwisu Könner & Söhnen. 

Użytkownicy o agregacie prądotwórczym od Könner & Söhnen wyrażają opinie pozytywne, podobnie jest z resztą produktów od niemieckiej firmy. Według użytkowników forum silniki wykorzystywane w agregatach prądotwórczych Könner & Söhnen są co prawda głośne, ale za to bardzo wydajne i wytrzymują duże przeciążenia.

Zobacz: Pramac – co to za firma? Opinie, testy, recenzje

W przeciwieństwie do niektórych agregatów prądotwórczych na rynku Könner & Söhnen posiadają opinię łatwych w obsłudze, a przy tym funkcjonalny. Takie zdanie wyrażają zarówno weekendowi biwakowicze jak i domorośli budowniczowie. 

Agregat prądotwórczy od Könner & Söhnen — opinie zawodowców

Głównym towarem, jaki w swojej ofercie posiada marka Könner & Söhnen, są agregaty prądotwórcze. Inaczej takie urządzenia nazywa się generatorami prądotwórczymi i jak ich nazwa wskazuje, są one źródłem prądu. Są to samodzielne i automatyczne zespoły do wytwarzania energii elektrycznej, które mogą być wykorzystywane w warunkach zarówno domowych jak i polowych. 

Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen według opinii klientów świetnie nadaje się do pracy przy wrażliwej i precyzyjnej elektronice, komputerach czy przyrządach pomiarowych (zasilanych elektrycznie oczywiście).  

Agregat prądotwórczy od Könner & Söhnen — co mówią na forum?

Wątek, dotyczący agregatów prądotwórczych od Könner & Söhnen na forum zawiera wiele opinii użytkowników, którzy mieli przyjemność skorzystać z tego urządzenia. Posiada on moc nominalną 5,0 kW, a maksymalna wartość osiągana przez urządzenie to 5,5 kW. Generator posiada akumulator, mogący pomieścić w sobie 30Ah, a całość urządzenia zasilana jest przy pomocy silnika diesla. Agregat prądotwórczy Könner & Söhnen według opinii użytkowników jest dość ciężki i nieporęczny. Niestety większość agregatów prądotwórczych, w tym producenta Könner & Söhnen, posiadają opinię ciężkich i masywnych. Silnik diesla swoje waży i niestety każde urządzenie z korzystające z jednego będzie sporo ważyć. 

Mimo to, agregat prądotwórczy od Könner & Söhnen na forum dostaje doskonałe opinie. W opiniach otrzymuje przeważnie komentarze pozytywne, a klienci określają go jako “świetny sprzęt, który doskonale spełnia swoje zadania”.

Dużo osób chwali sobie także serwis agregatów prądotwórczych przez obsługę klienta. Könner & Söhnen w swoim serwisie zatrudnia fachowców, znających specyfikację poszczególnych modeli agregatów prądotwórczych od podszewki. Dzięki czemu mogą zapewnić klientom Könner & Söhnen szybką i niezawodną obsługę. 

Glebogryzarka spalinowa od Könner & Söhnen — opinie 

Glebogryzarka spalinowa Könner & Söhnen to produkt kategorii innej niż agregat prądotwórczy. Niemniej opinie o niej są równie pozytywne. 

Glebogryzarka spalinowa od marki Könner & Söhnen dostaje dobre opinie od posiadaczy zarówno ich najnowszych modeli glebogryzarek, jak również tych starczych. Niemiecka firma kontynuuje ulepszanie modeli glebogryzarek KS 7HP-1050G i KS 9HP-1350G-3 ze skrzynią biegów, które mogą zastąpić droższe analogi glebogryzarek z silnikiem Diesla lub nawet miniciagnik z jedną osią. 

Na temat glebogryzarki spalinowej Könner & Söhnen opinie są pozytywne. Nie są to standardowe urządzenia produkowane przez niemiecką markę, ale poszerzenie swojej oferty na rynek rolniczy wydaje się przynosić zyski.

Znacie już Könner & Söhnen — wiecie już co to za firma. Mam nadzieję, że zgadzacie się z opiniami na temat marki Könner & Söhnen i chętnie skorzystacie w przyszłości z ich oferty.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Renomowany dealer Stihl

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy poszukujesz narzędzi dla prywatnego użytku, z pewnością interesują Cię niezawodne urządzenia. Dlatego warto postawić na sprawdzoną markę,...

Jak wybrać dobry agregat prądotwórczy do domu?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które pomaga, gdy zabraknie prądu. Przywraca zasilanie we wszystkich, niezbędnych sprzętach i w ten sposób chroni przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Czym...

Uszkodzenie pompy hydraulicznej, objawy, rozpoznanie, naprawa, konserwacja

Uszkodzenie pompy hydraulicznej w maszynach budowlanych zawsze stanowi duży problem. Jest to urządzenie, które pełni kluczową rolę w przetłaczaniu płynu hydraulicznego i generowaniu odpowiedniego...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.