Zrywanie podłogi drewnianej – cennik

Specyfika drewnianej podłogi powoduje, że jest ona najbardziej eksploatowanym elementem w danym pomieszczeniu, w wyniku czego to właśnie miejsce, po którym na co dzień chodzimy staje się tym najbardziej narażonym na wszelkiej maści usterki. Czasami, gdy dojdzie do skrajnych sytuacji (takich, jak chociażby zalanie mieszkania) remont i odświeżenie podłogi mogą stać się już nieopłacalne. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie nowej drewnianej podłogi oraz zerwanie starej.

Należy jednak pamiętać, że wymiana zużytej podłogi na nową nie jest czynnością szybką i w zależności od metrażu pomieszczenia, może zająć nawet kilka dni wytężonej pracy. Dlatego jeżeli nie mamy czasu bądź sił samodzielnie zrywać podłogi warto skorzystać z pomocy odpowiednich firm, które na co dzień zajmują się tego typu usługami. Należy też pamiętać, że cennik zrywania drewnianej podłogi inaczej kształtuje się w różnych regionach Polski.

Zrywanie podłogi drewnianej – ile to kosztuje?

Cennik zrywania drewnianej podłogi jest zróżnicowany. Dużo zależy od tego, w jaki sposób zużyte deski są przyklejone do podłoża. Jeżeli mamy do czynienia z powierzchnią, która zbudowana została jeszcze w czasach PRL-u, to niemalże na pewno natrafimy na szkodliwy subit, który służył dawniej do mocowania podłóg. 

Większość firm specjalizujących się w usuwaniu tej szkodliwej substancji, pozostawia w gestii właścicieli zerwanie starej podłogi od nawierzchni. Dlatego wykonując tę czynność trzeba przygotować się na niemiły zapach towarzyszący nam przy wyrywaniu. Po usunięciu desek spora warstwa subitu wciąż będzie pozostawała na powierzchni, więc od tego momentu powinniśmy skorzystać z usług wykwalifikowanych firm, które posiadają specjalistyczny sprzęt do zdzierania toksycznej chemii. 

Inaczej sytuacja wygląda, gdy wymianę podłogi chcemy przeprowadzić w pomieszczeniach znajdujących się w tzw. ,,starym budownictwie’’, a więc w budynkach, które powstały chociażby jeszcze przed drugą wojną światową. W takich obiektach drewniana podłoga przymocowywana była do legarów. Jeżeli zależy nam na całkowitym usunięciu dotychczasowej struktury, czyli desek wraz z podkładami, to chcąc zaoszczędzić pieniądze, również i w tym wypadku możemy samodzielnie dokonać wyrwania całej nawierzchni. 

Często jednak legary pozostają w lepszym stanie niż deski, więc gdy zależy nam na oszczędności czasu, można zdecydować się na wymianę samej tylko podłogi. Trzeba wtedy pamiętać, by podczas usuwania drewnianych desek nie zniszczyć podkładów, stąd należy zachować uwagę przy wyciąganiu wbitych do podłogi gwoździ. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, również i w tym wypadku możemy sami dokonać wyrwania desek. Z pomocą przyjdą tutaj domowe narzędzia takie, jak łom bądź specjalne wyciągacze do gwoździ. Oba przyrządy funkcjonują na zasadzie dźwigni, więc ich obsługa jest bardzo prosta. 

W przypadku, gdy nie chcemy samodzielnie usuwać starej powierzchni, cena zrywania drewnianej podłogi wynosi ok. 15 zł brutto za metr kwadratowy.

Zrywanie parkietu – cena 

Parkiety z racji swojej trwałości są droższe od drewnianych desek. Przekłada się to również na cenę zrywania parkietu, która jest wyższa niż w przypadku usuwnia 

W Polsce istnieje dużo profesjonalnych firm, które oferują zrywanie parkietu. Zdając się na usługi specjalistów dostajemy gwarancję, że podłoga zostanie starannie zerwana i zutylizowana. Należy też zaznaczyć, że  przedsiębiorstwa budowlane posiadają wysokiej klasy sprzęt, za sprawą którego usługa będzie realizowana nie tylko precyzyjnie, ale i szybko. Nawet w przypadku bardzo dużych powierzchni demontaż zarówno drewnianej podłogi, jak i parkietu oraz usuwanie subitu zajmie stosunkowo niewielką ilość czasu. W przypadku, gdy podłoga wymieniana jest tylko w jednym pomieszczeniu wszystkie czynności mogą zostać wykonane w przeciągu kilku godzin. 

Cena zrywania parkietu różni się w zależności od regionu, w którym mieszkamy. O ile w większości województw kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za usunięcie starej nawierzchni kształtuje się dość podobnie, tak w województwie Mazowieckim ceny mogą być już nieco wyższe.

Orientacyjne ceny zrywania parkietu dla poszczególnych województw w Polsce           (ceny brutto za m2)
Województwo dolnośląskie26,30 zł
Województwo kujawsko-pomorskie26,10 zł
Województwo lubelskie25,80 zł
Województwo lubuskie26,30 zł
Województwo łódzkie25,70 zł
Województwo małopolskie26,30 zł
Województwo mazowieckie32,90 zł
Województwo opolskie26,30 zł
Województwo podkarpackie25,80 zł
Województwo podlaskie25,50 zł
Województwo pomorskie25,80 zł
Województwo śląskie26,30 zł
Województwo świętokrzyskie26,30 zł
Województwo warmińsko-mazurskie26,20 zł
Województwo wielkopolskie25,80 zł
Województwo zachodniopomorskie26,30 zł

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Która piła łańcuchowa jest najlepsza? Oto nasze propozycje

Wybór idealnej piły łańcuchowej może być wyzwaniem, zważywszy na szeroki wybór modeli dostępnych na rynku. Każda piła ma swoje unikalne cechy, które mogą lepiej...

Twój Przewodnik do Wyboru Idealnej Szlifierki Kątowej

Wybór szlifierki kątowej może być wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących majsterkowiczów. Nie martw się! Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę, aby dokonać...

Przyszłość Narzędzi Ręcznych: Jak Technologia Zmienia Grę w 2024?

Rok 2024 przynosi rewolucję w świecie narzędzi ręcznych, łącząc tradycyjne funkcje z nowoczesnymi technologiami. Ta synergia nie tylko zwiększa efektywność pracy w warsztacie, ale...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.