Piece Kamen – opinie, ceny, testy na forum

Rozpoczynając przygodę z ogrzewaniem własnego domu trzeba dokonać wielu wyborów, które będą miały wpływ na nasze życie przez kolejne lata. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka opcji, które warto brać pod uwagę. Najbardziej ekologiczną alternatywą dla źródeł ciepła wykorzystujących paliwa kopalne takie jak olej, gaz czy węgiel, są kotły wykorzystujące w procesie spalania naturalny produkt jakim jest pellet drzewny.

Sprawdź: Pilarki Echo — opinie, forum, ceny, serwis, części

Pellet drzewny wytwarza się z odpadów powstałych w procesach produkcyjnych związanych z obróbką drewna. Uzyskana z tych źródeł trocina jest następnie prasowana i kształtowana w formę drobnych wałeczków. Najczęściej spotykane są dwie frakcje, o średnicy 6 oraz 8 mm. Większość kotłów radzi sobie równie dobrze z obiema wielkościami. Naturalnie powstający pellet nie powinien zawierać żadnych dodatków poprawiających lepkość. Zawarta w drewnie celuloza pod wpływem ciśnienia i temperatury sama doskonale sprawdza się w roli spoiwa powstającego paliwa. Użycie wystarczająco suchych trocin i wysoka temperatura towarzysząca procesowi produkcji sprawiają, że pellet jest bardzo suchy, a co za tym idzie, lepiej i wydajniej się spala.

Ogromną zaletą pelletu jako paliwa jest jego ekologiczność. W odróżnieniu od paliw kopalnych w przypadku pelletu przyjmuje się, że do bilansu śladu węglowego jest dodawana ilość węgla pochłanianego przez roślinę w trakcie wzrostu. Dzięki temu spalanie pelletu może się poszczycić praktycznie zerowym wpływem na środowisko. Kolejną zaletą jest znikoma ilość powstającego przy spalaniu popiołu. Przy dobrym, czystym pellecie i dobrze dobranych parametrach pracy kotła ilość popiołu powstała ze spalenia tony pelletu powinna wynieść od 5 do 7 kilogramów. Dodatkowo tak powstający popioł nie jest uciążliwym odpadem, a doskonałym nawozem, który z powodzeniem można wykorzystać we własnym ogrodzie.

Sprawdź: Husqvarna 445 – dane techniczne, cena, wady, opinie, forum 

Piec na pellet kamen – opinie

Wybór paliwa to dopiero początek. Równie ważny jest wybór odpowiedniego kotła. Wśród wielu rodzimych producentów na szczególną uwagę zasługują piece na pellet produkowane przez firmę Kamen. To firma zajmująca się projektowaniem i produkcją kotłów na paliwa stałe od ponad 30 lat. Obecnie produkcja to głównie piece na pellet. Piec na pellet Kamen opinie ma świetne. Znakomita większość użytkowników chwali ich konstrukcje, zarówno za jakość wykonania jak i wygodę codziennego użytkowania. Kotły Kamen zostały zaprojektowane z myślą o wydajnym i wygodnym spalaniu drzewnego pelletu. Dzięki automatycznemu podajnikowi paliwa piec Kamen 20 kw jest urządzeniem wyjątkowo wygodnym w codziennym użytkowaniu. Zapas paliwa z zasobnika starcza na kilka dni bezobsługowej pracy. Po tym czasie zapas paliwa należy uzupełnić. Dzięki temu, że spalanie pelletu generuje niewiele popiołu proces oczyszczania popielnika odbywa się raz na kilka tygodni.

Źródło: www.ceneo.pl

Piec kamen 20 kw opinie – cena, co mówią na forum?

Opinie użytkowników, które można znaleźć na tematycznych forach są bardzo dobre. Stosunek ceny do jakości wykonania i użytych materiałów jest ogromną zaletą pieców na pellet Kamen. Decydując się na piec Kamen dokonujemy wyboru, który pozostanie z nami przez kolejne kilkanaście lat. Dzięki wysokiej jakości użytych do produkcji pieca na pellet Kamen materiałów piec ten pozostanie w czynnej służbie naszej rodziny przez wiele kolejnych lat.

Łatwość obsługi i świetne parametry użytkowania sprawiają, że piec na pellet Kamen opinie ma wręcz doskonałe i stawia go w czołówce tego typu rozwiązań. Użytkownicy chwalą intuicyjność sterownika i parametry spalania. Dobrze spalany pellet nie wydziela praktycznie żadnych skroplin. Dzięki temu wnętrze komory spalania jest suche, a co za tym idzie, mniej podatne na ewentualną korozję. To przekłada się bezpośrednio na żywotność pieca.

Jeśli chodzi o piec Kamen 20 kw cena także może mile zaskoczyć. W porównaniu do podobnych jakościowo i konstrukcyjnie rozwiązań oferowanych przez inne firmy jest zdecydowania konkurencyjna.

Dzięki temu, że piec Kamen opinie ma tak pozytywne, wybór odpowiedniego kotła do spalania pelletu wydaje się oczywisty.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny krok po kroku: przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

W dzisiejszym artykule omówimy temat kredytu hipotecznego krok po kroku. Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych, jakie podejmujemy w życiu. Dlatego warto...

Zasady pięknie urządzonego mieszkania według gwiazd: inspiracje, trendy i praktyczne porady

Wiele osób marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i przytulne. Gwiazdy często są inspiracją dla wielu osób,...

Jak zapewnić długowieczność maszyn przemysłowych? Sprawdź usługi Hydro-Dex

Dbanie o maszyny przemysłowe to klucz do ich długowieczności i wydajności. Odkryj, jak regeneracja maszyn przemysłowych w Hydro-Dex może zapewnić niezawodne działanie Twojego sprzętu! Znaczenie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.