Husqvarna 445 – dane techniczne, cena, wady, opinie, forum 

Husqvarna jest szwedzką marką, która znana jest ze swoich pił łańcuchowych, a także kosiarek czy też akcesoriów ogrodniczych. Najbardziej jest jednak kojarzona właśnie z piłami, które są główną gałęzią działalności marki. Jedna z pił oferowanych przez szwedzką firmę to Husqvarna 445. Co to za model, jakie są jego dane techniczne, ile kosztuje, jakie ma wady i co mówią o nim opinie na jego temat?

Sprawdź: Objawy zużycia prowadnicy w pile. Kiedy ją wymienić?

Husqvarna 445 – opinie

Husqvarna 445 zbiera naprawdę dobre opinie wśród swoich użytkowników. Nie jest to wielkie zaskoczenie, gdyż jest to jeden z najbardziej popularnych modeli pilarek dostępnych w ofercie tego szwedzkiego producenta. Co jednak doceniają użytkownicy Husqvarny 445?

Opinie na temat tej pilarki mówią między innymi o tym, że jest ona bardzo wydajna i dobrze wkręca się na obroty. Ponadto zapewnia ona naprawdę wiele lat bezawaryjnej pracy. Poszczególni jej użytkownicy mówią o tym, że ta pilarka potrafi pracować u nich przez kilka lat bez żadnych awarii i w tym czasie wyciąć nawet 2 hektary lasu. Pilarka chwalona jest również za uniwersalność. Dzięki swojej mocy dobrze sprawdza się zarówno w pracach przy domu, jak i w tych nieco bardziej profesjonalnych. 

Zamieszczane przez internautów opinie mówią również o tym, że jest to pilarka naprawdę oszczędna, dzięki czemu koszt jej eksploatacji nie jest bardzo obciążający. Chwalona jest również moc pilarki, czy też jej waga, która sprawia, iż praca z jej wykorzystaniem nie męczy nawet po dłuższym czasie, gdyż pilarkę Husqvarna 445 naprawdę dobrze trzyma się w dłoniach. 

Husqvarna 445 – opinie na forum

Fora internetowe to miejsce, w którym można znaleźć naprawdę cenne opinie dotyczące sprzętów takich jak Husqvarna 445. Co więc mówią opinie użytkowników forów internetowych na temat tego modelu pilarki? 

Podobnie jak w wypadku opinii pozostawionych w innych miejscach internetu, użytkownicy forów internetowych chwalą moc Husqvarny, a także jej silnik x-Torq, który sprawuje się naprawdę dobrze, jest oszczędny, a także nie ma większego problemu z częstymi rozruchami, co jest bolączką wielu pilarek spalinowych. Ponadto użytkownicy forum chwalą także niskie zużycie paliwa, którym legitymuje się Husqvarna 445. 

Źródło: www.ceneo.pl

Husqvarna 445 – wady i zalety

Zacznijmy od wad, gdyż tych jest znacznie mniej. W opiniach, które znajdziemy w sieci, jedną z często wymienianych wad jest cena pilarki. Wynosi ona od 1700 do nawet 2300 złotych w zależności od sklepu. Jest ona uważana za zbyt wygórowaną. Pomimo tego zalet jest znacznie więcej.

Niewątpliwą zaletą tej pilarki jest to, z jaką łatwością można wymienić na przykład filtr powietrza. Świetnym dodatkiem w tej pilarce jest możliwość szybkiej regulacji łańcucha, czy też specjalna linia, a tak w zasadzie linie, które znacząco ułatwiają obalanie ściętych drzew, dzięki czemu proces ten jest prostszy, a także bezpieczniejszy. Na pochwałę zasługuje również system LowVib, który zmniejsza wibracje, czy też silnik x-Torq, który jest naprawde oszczędny. 

Sprawdź: Jaki prezent dla pilarza?

Husqvarna 445 – dane techniczne, waga, moc, ile ma koni?

Dane techniczne pilarki Husqvarna 445 warto rozpocząć od tych, które dotyczą zamontowanego w niej silnika i tego ile ma koni. Jest to jednostka x-Torq, której pojemność to 45,7 cm3, a moc wynosi dokładnie 2,1 kW. Dzięki temu ta pilarka jest w stanie obalić nawet sporej wielkości drzewa. 

Ważna jest również oczywiście waga tej pilarki. Bez urządzenia tnącego oraz płynów wynosi ona 4,9 kilograma. Husqvarna 445 korzysta z prowadnicy, której zalecana długość wynosi od 33 do 50 centymetrów. Jej podziałka to z kolei .325”. Jaki łańcuch spotkamy w tym modelu? Przede wszystkim musi on mieścić się w wymiarach prowadnicy. Najczęściej stosuje się prowadnice o całkowitej długości rzędu 45 centymetrów, na których montuje się łańcuch składający się z 64 ogniw. Oznacza to, że na jego powierzchni znajdziemy 32 zęby tnące, które odpowiadają za przecinanie drzew. 

Pilarka Husqvarna 445 to więc dość mocna pilarka, która wyposażona jest w nowoczesne technologie, takie jak funkcja Smart Start, która znacząco ułatwia jej uruchamianie, czy też jednostkę napędową x-Torq, dzięki której zużywa ona mniej paliwa. To sprawia, że jest ona prosta w obsłudze i dobrze sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i przy bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią

Akcesoria ogrodnicze niezbędne jesienią to narzędzia i przedmioty, które ułatwiają pielęgnację ogrodu w okresie jesieni. Wraz z nadejściem tej pory roku, zmieniają się potrzeby...

Jak dobrać odpowiednią siekierę?

Wybór odpowiedniej siekiery, to klucz do efektywnej i bezpiecznej pracy w lesie, ogrodzie czy podczas różnorodnych prac stolarskich. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym...

Regały paletowe – dobry wybór nie tylko do magazynów wysokiego składowania

Magazynowanie wymaga stworzenia odpowiednich warunków do przechowywania różnorodnych towarów w sposób bezpieczny, adekwatny do ich specyfiki oraz efektywny, szczególnie w przypadku magazynów charakteryzujących się...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.