Husqvarna 445 – dane techniczne, cena, wady, opinie, forum 

Husqvarna jest szwedzką marką, która znana jest ze swoich pił łańcuchowych, a także kosiarek czy też akcesoriów ogrodniczych. Najbardziej jest jednak kojarzona właśnie z piłami, które są główną gałęzią działalności marki. Jedna z pił oferowanych przez szwedzką firmę to Husqvarna 445. Co to za model, jakie są jego dane techniczne, ile kosztuje, jakie ma wady i co mówią o nim opinie na jego temat?

Sprawdź: Objawy zużycia prowadnicy w pile. Kiedy ją wymienić?

Husqvarna 445 – opinie

Husqvarna 445 zbiera naprawdę dobre opinie wśród swoich użytkowników. Nie jest to wielkie zaskoczenie, gdyż jest to jeden z najbardziej popularnych modeli pilarek dostępnych w ofercie tego szwedzkiego producenta. Co jednak doceniają użytkownicy Husqvarny 445?

Opinie na temat tej pilarki mówią między innymi o tym, że jest ona bardzo wydajna i dobrze wkręca się na obroty. Ponadto zapewnia ona naprawdę wiele lat bezawaryjnej pracy. Poszczególni jej użytkownicy mówią o tym, że ta pilarka potrafi pracować u nich przez kilka lat bez żadnych awarii i w tym czasie wyciąć nawet 2 hektary lasu. Pilarka chwalona jest również za uniwersalność. Dzięki swojej mocy dobrze sprawdza się zarówno w pracach przy domu, jak i w tych nieco bardziej profesjonalnych. 

Zamieszczane przez internautów opinie mówią również o tym, że jest to pilarka naprawdę oszczędna, dzięki czemu koszt jej eksploatacji nie jest bardzo obciążający. Chwalona jest również moc pilarki, czy też jej waga, która sprawia, iż praca z jej wykorzystaniem nie męczy nawet po dłuższym czasie, gdyż pilarkę Husqvarna 445 naprawdę dobrze trzyma się w dłoniach. 

Husqvarna 445 – opinie na forum

Fora internetowe to miejsce, w którym można znaleźć naprawdę cenne opinie dotyczące sprzętów takich jak Husqvarna 445. Co więc mówią opinie użytkowników forów internetowych na temat tego modelu pilarki? 

Podobnie jak w wypadku opinii pozostawionych w innych miejscach internetu, użytkownicy forów internetowych chwalą moc Husqvarny, a także jej silnik x-Torq, który sprawuje się naprawdę dobrze, jest oszczędny, a także nie ma większego problemu z częstymi rozruchami, co jest bolączką wielu pilarek spalinowych. Ponadto użytkownicy forum chwalą także niskie zużycie paliwa, którym legitymuje się Husqvarna 445. 

Źródło: www.ceneo.pl

Husqvarna 445 – wady i zalety

Zacznijmy od wad, gdyż tych jest znacznie mniej. W opiniach, które znajdziemy w sieci, jedną z często wymienianych wad jest cena pilarki. Wynosi ona od 1700 do nawet 2300 złotych w zależności od sklepu. Jest ona uważana za zbyt wygórowaną. Pomimo tego zalet jest znacznie więcej.

Niewątpliwą zaletą tej pilarki jest to, z jaką łatwością można wymienić na przykład filtr powietrza. Świetnym dodatkiem w tej pilarce jest możliwość szybkiej regulacji łańcucha, czy też specjalna linia, a tak w zasadzie linie, które znacząco ułatwiają obalanie ściętych drzew, dzięki czemu proces ten jest prostszy, a także bezpieczniejszy. Na pochwałę zasługuje również system LowVib, który zmniejsza wibracje, czy też silnik x-Torq, który jest naprawde oszczędny. 

Sprawdź: Jaki prezent dla pilarza?

Husqvarna 445 – dane techniczne, waga, moc, ile ma koni?

Dane techniczne pilarki Husqvarna 445 warto rozpocząć od tych, które dotyczą zamontowanego w niej silnika i tego ile ma koni. Jest to jednostka x-Torq, której pojemność to 45,7 cm3, a moc wynosi dokładnie 2,1 kW. Dzięki temu ta pilarka jest w stanie obalić nawet sporej wielkości drzewa. 

Ważna jest również oczywiście waga tej pilarki. Bez urządzenia tnącego oraz płynów wynosi ona 4,9 kilograma. Husqvarna 445 korzysta z prowadnicy, której zalecana długość wynosi od 33 do 50 centymetrów. Jej podziałka to z kolei .325”. Jaki łańcuch spotkamy w tym modelu? Przede wszystkim musi on mieścić się w wymiarach prowadnicy. Najczęściej stosuje się prowadnice o całkowitej długości rzędu 45 centymetrów, na których montuje się łańcuch składający się z 64 ogniw. Oznacza to, że na jego powierzchni znajdziemy 32 zęby tnące, które odpowiadają za przecinanie drzew. 

Pilarka Husqvarna 445 to więc dość mocna pilarka, która wyposażona jest w nowoczesne technologie, takie jak funkcja Smart Start, która znacząco ułatwia jej uruchamianie, czy też jednostkę napędową x-Torq, dzięki której zużywa ona mniej paliwa. To sprawia, że jest ona prosta w obsłudze i dobrze sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i przy bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Oświetlenie zewnętrzne jako dopełnienie architektury domu

W dzisiejszych czasach oświetlenie zewnętrzne pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, wpływając na charakter całej posesji. Lampa elewacyjna stanowi kluczowy element w...

Jak zrobić własną biżuterię? Sprawdź nasz poradnik DIY!

Jak zrobić własną biżuterię? Tworzenie własnej biżuterii to nie tylko sposób na wyrażenie swojego stylu, ale także okazja do nauki nowych umiejętności i rozwijania...

Jak prawidłowo konserwować narzędzia ręczne

Właściwa konserwacja narzędzi ręcznych jest kluczowa dla ich długotrwałego użytkowania i utrzymania wysokiej jakości pracy. W tym przewodniku dowiesz się, jak prawidłowo konserwować narzędzia...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.