Pilarki Echo — opinie, forum, ceny, serwis, części

Pilarka jest urządzeniem służącym do obróbki drewna, czy nawet cięcia płyt wykonanych z metali oraz tworzyw sztucznych. W zależności od materiału można dobierać inny rodzaj pilarki, dzięki czemu mamy pewność, że będzie ona jak najbardziej skuteczna. Warto zwracać uwagę także na określonego producenta. O czym jeszcze należy pamiętać? 

Sprawdź: Objawy zużycia prowadnicy w pile. Kiedy ją wymienić?

Pilarki Echo – opinie

Odwiedzając strony, na których oferowane są pilarki Echo, opinie skupiają się przede wszystkim na ich wydajności. Jest ona w stanie poradzić sobie nawet z grubymi kawałkami drewna. Użytkownicy podkreślają także zalety, które wynikają z jej niewielkiej wagi, gdyż najpopularniejsze pilarki Echo ważą jedynie w okolicach 4 do 4,5 kilograma, przez co w porównaniu z konkurencją są jednymi z najlżejszych pilarek dostępnych na rynku. Użytkownicy podkreślają właśnie tę właściwość, gdyż dzięki niej korzystanie z pilarek Echo nie jest aż tak męczące. 

Dotyczące pilarek Echo opinie od innych użytkowników podkreślają także jej wydajność, szczególnie jeśli mowa o pracach domowych. Świetnie sprawdzają się one przy pracach w gospodarstwie domowym, takich jak przygotowanie drewna na opał. Inna rzecz, na którą użytkownicy pilarek Echo zwracają uwagę, to na przykład ich uniwersalność, gdyż dobrze sprawdzają się przy różnych odmianach drewna. 

Pilarki Echo – opinie z forum

Naprawdę dobrym źródłem wiedzy mogą internetowe fora, gdzie swoje opinie wyrażają osoby korzystające z różnych pilarek. Różne pilarki Echo forum osób regularnie pracujących przy użyciu pilarek spalinowych ocenia naprawdę pozytywnie. Egzemplarze profesjonalne są bowiem oceniane na poziomie podobnym, co pilarki marek takich jak na przykład Stihl. To, co jest chwalone przez osoby obecne na forum, to na przykład trwałość, którą prezentują pilarki Echo. 

Inne kwestie poruszane na forach, w kwestii pilarek Echo są dość podobne, do tych w innych miejscach w internecie. Chwali się przede wszystkim ich niewielką masę, a wiele osób pozytywnie pisze również o trwałości, która w dzisiejszych pilarkach jest coraz gorsza. Dobrze ocenia się także jakość wykonania pilarek tej pochodzącej z Kraju Kwitnącej Wiśnii marki. 

Źródło: www.ceneo.pl

Pilarki Echo — cennik, jak wyglądają ceny?

To ile należy wydać na pilarki spalinowe Echo zależy oczywiście od modelu. Dla przykładu za model CS-352ES należy zapłacić około 1000 złotych brutto. W takiej cenie otrzymujemy trwałą pilarkę spalinową Echo, której moc wynosi 1,31 KW, a pojemność silnika to 34 centymetry sześcienne. Jej waga to z kolei zaledwie 4 kilogramy, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy dłuższej pracy, gdyż nie męczy tak bardzo swojego użytkownika. 

Oczywiście w poszczególnych sklepach, które posiadają w swojej ofercie pilarki spalinowe Echo, ceny mogą się różnić i jest prawdopodobne, że wyżej wspomniany model zakupimy w niższej cenie.  

Pilarki spalinowe Echo to jednak nie tylko model CS-352ES. Nieco większy i mocniejszy model CS420ES, którego moc to już 1,6 kW, a waga wynosi 4,6 kg, jest bowiem wyceniany na około 1700 złotych brutto. W niektórych sklepach trzeba do tego doliczyć koszt dostawy, lecz z racji na wartość takiego zamówienia, dostawa zazwyczaj jest darmowa. 

Sprawdź: Jaki prezent dla pilarza?

Pilarki Echo — serwis, części, czyli co jak się zepsuje?

Oczywiście jedna z najważniejszych kwestii w wypadku sprzętu, jakim jest pilarka, to jej serwisowanie oraz to ile kosztują części. Gdy zdecydujemy się na zakup fabrycznie nowej pilarki Echo od autoryzowanego sprzedawcy, możemy liczyć na uzyskanie gwarancji. Na jej podstawie w razie awarii pilarki spalinowej Echo możemy wysłać ją do autoryzowanego serwisu tej japońskiej marki, gdzie przejdzie wymagane naprawy. Gwarancja zazwyczaj udzielana jest na okres dwóch lat i czasem, by ją utrzymać, konieczne są regularne przeglądy gwarancyjne. 

Niestety nie każda awaria poszczególnych części pilarki kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej. Wtedy będziemy musieli za serwis zapłacić. Na szczęście części zamienne do pilarek marki Echo są dostępne w dość przystępnych cenach, dzięki czemu ich serwisowanie nie będzie ogromnym obciążeniem finansowym. Bardzo dużo zależy oczywiście od znalezienia dobrego serwisu, w którym naprawa będzie nie tylko skuteczna, ale też uczciwie wyceniona.

Więcej wpisów

Powiązane artykuły

Najnowsze wpisy

Kredyt hipoteczny krok po kroku: przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

W dzisiejszym artykule omówimy temat kredytu hipotecznego krok po kroku. Kredyt hipoteczny to jedno z najważniejszych zobowiązań finansowych, jakie podejmujemy w życiu. Dlatego warto...

Zasady pięknie urządzonego mieszkania według gwiazd: inspiracje, trendy i praktyczne porady

Wiele osób marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe i przytulne. Gwiazdy często są inspiracją dla wielu osób,...

Jak zapewnić długowieczność maszyn przemysłowych? Sprawdź usługi Hydro-Dex

Dbanie o maszyny przemysłowe to klucz do ich długowieczności i wydajności. Odkryj, jak regeneracja maszyn przemysłowych w Hydro-Dex może zapewnić niezawodne działanie Twojego sprzętu! Znaczenie...

Chcesz być na bieżąco, śledzić nowości, dostawać info o najlepszych promocjach?

Zostaw swój adres e-mail i wybierz swojego ulubionego producenta narzędzi.
My zadbamy o to abyś był na bieżąco z nowościami, promocjami i ciekawymi tematami z branży.